Almak İstediğiniz Ev Krediye Uygun Mu?

Bankalara her gün konut kredisi kullanmak isteyen birçok kişi gelmektedir. Ev sahibi olmak isteyenlerin en sık tercih etmiş olduğu konut kredisine pozitif yanıt alabilmek için belirli şartları taşıyor olmanız gerekir. siz kıymetli üyelerimizin kredi çekmenize bir engeli olmamasına rağmen kimi süre kredi kullanamazsınız. Konut kredisinin negatif neticelenmesi kimi süre evin durumu ile ilgili olabilmektedir.

Konut kredisi çıkabilmesi için ekspertiz raporu fazlaca önemli. Bundan dolayı krediniz onaylanmadan ilkin ne olursa olsun ekspertiz tarafınca evin krediye uygun olup olmadığı değerlendirilmeli ve bu rapor bankaya sunulmalıdır. Aksi taktirde krediniz onaylansa bile ekspertiz lüzumlu meblağ için negatif rapor verirse kredi başvurunuz boşa gitmiş olacaktır.

Bir evin ekspertiz bedelini belirleyen birçok değişik unsur olmaktadır. Bankaya konut kredisi için gittiğinizde ekspertiz raporu ile ilgili size data verilmekte ve çekmek istediğiniz meblağ için evin uygun olup olmadığına dair data alabilmektesiniz. Bundan dolayı bankalar, konut kredisi değerlendirmelerine ilk olarak ekspertiz raporunu beklemekle başlamaktadır. Ekspertiz eğer istediğiniz meblağ için pozitif yanıt verirse kredi kullanmanız başka bir engel bulunmadığında kredi alabilirsiniz.