Bankalara her gün konut kredisi kullanmak isteyen birçok kişi gelmektedir. Ev sahibi olmak isteyenlerin en sık tercih ettiği konut kredisine olumlu yanıt alabilmek için belirli şartları taşıyor olmanız gerekir. sizlerin kredi çekmenize bir engeli olmamasına rağmen bazen kredi kullanamazsınız. Konut kredisinin olumsuz sonuçlanması bazen evin durumu ile ilgili olabilmektedir.

Konut kredisi çıkabilmesi için ekspertiz raporu çok önemli. Bu nedenle krediniz onaylanmadan önce mutlaka ekspertiz tarafından evin krediye uygun olup olmadığı değerlendirilmeli ve bu rapor bankaya sunulmalıdır. Aksi taktirde krediniz onaylansa bile ekspertiz gerekli tutar için olumsuz rapor verirse kredi başvurunuz boşa gitmiş olacaktır.

Bir evin ekspertiz bedelini belirleyen birçok farklı unsur olmaktadır. Bankaya konut kredisi için gittiğinizde ekspertiz raporu ile ilgili size bilgi verilmekte ve çekmek istediğiniz tutar için evin uygun olup olmadığına dair bilgi alabilmektesiniz. Bu nedenle bankalar, konut kredisi değerlendirmelerine öncelikle ekspertiz raporunu beklemekle başlamaktadır. Ekspertiz eğer istediğiniz tutar için olumlu yanıt verirse kredi kullanmanız başka bir engel bulunmadığında kredi alabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir