Al Sat Yapılabilecek Ürünler 2022 (En karlı Al Sat İşleri)

İçindekilerAl Sat İşi Nedir?Matcha TozuSolucan GübresiDetoks ÜrünleriMeyve Suyu BarıAkıllı SaatToptan GiyimDöner SatışıNohut DürümKuruyemişİkinci El ArabaKinoaBalık Üretim ÇiftliğiÇubukta PatatesPilav BüfesiHIIT EkipmanlarTeraryumGeleneksel Lezzet LokumTelefon KılıfıWaffleMantar YetiştiriciliğiMobil Çay BüfeleriBebek ÜrünleriOrganik Yumurta ÜretimiEmlakçılıkYarasa GübresiToptan Ne Alıp Satabilirim?Al Sat İşinde Bilmeniz GerekenlerAl Sat Yapmak İçin Ne Kadar Ana para Gerekir?Al Sat Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Al Sat Yapmanın Avantajları Nedir?

Yatırım yapmak isteyen ve para kazanma yolları araştıran girişimciler, al sat yapılabilecek ürünler ve yeni iş fikirleri yardımıyla kazanç sağlayabilirler. Hemen hemen yatırım yapacağınız alana karar vermediyseniz, al sat yapılabilecek ürünler, en karlı al sat işleri, peşin al sat, ne alıp satabilirim 2022, toptan ne alıp satabilirim, Tahtakaleden ne alıp satabilirim, en oldukça satılan ürünler ve daha birçok bilgiyi bu yazımızda edinebilirsiniz.

Al Sat İşi Nedir?

Al sat işi, hazırda bulunan ürünleri alıp üstüne belirli bir kar ilave ederek meydana getirilen satma işlemidir. Mesela toptan bir elbise aldığınızı varsayalım. Toplam alım yaptığınızda elbisenin tanesi 50 TL’ye denk gelebilir. Siz bu elbiseyi 70 TL’ye satarak 20 TL kar elde edebilirsiniz. Al sat işi yalnızca giysiyle sınırı olan olmayıp aksesuardan elektronik eşyaya, cilt bakım ürünlerinden oyuncaklara kadar büyük bir alanda yapılabilmektedir.

Matcha Tozu

Rejim listelerinde, sıhhatli yaşam kürlerinde adını çoğunlukla duyduğumuz matcha tozu, yeşil çayın öğütülmesi ile elde edilmektedir. 2018 senesinde en oldukça satılan ürünler sıralamasında olan matcha çayını alıp satarak güzel bir kazanç elde edebilirsiniz.

Solucan Gübresi

Devletimizde devlet yardımı ile yapılacak işler içinde solucan gübresi üretimi vardır. Solucan gübresi al sat işi yaparak ilerde bu sektör popülerleştiğinde kar elde edeceksinizdir. Şimdiden bu sektöre yatırım yaparak deneyim kazanabilir, üretim miktarınızı artırabilirsiniz.

Detoks Ürünleri

Detoks ürünler, al sat yapmak için uygun seçimler arasındadır. Detoks çayları, çay konulmuş olan şişeler, sıhhat kürleri ve daha birçok şeyi bir e-mağaza açarak pazarlayabilirsiniz. Isterseniz ürünlerinizi web sitelerinde de pazarlayabilirsiniz.

Meyve Suyu Barı

Yazları oldukça talep edilen tüketimlerden biri de meyve suyu barlarıdır. Organik meyve sularına ilgi giderek büyümektedir. Karlı iş fikirleri arayanlar için meyve suyu barları bir seçenektir. Yaz kış fark etmeksizin vadelerde, avmlerinde meyve suyu al sat işi yapabilirsiniz.

Akıllı Saat

Akıllı saatler, günümüzde sporcuların, iş insanlarının ve kalp hastalarının tercih etmiş olduğu aksesuarlar arasındadır. Akıllı saat çeşitleri oldukça fazladır ve kalp ritmini ölçme, adım sayma, ileti gönderme, arama yapma, fotoğraf çekme şeklinde daha birçok özelliğe haizdir. En oldukça satılan ürünler içinde olan akıllı saat satışını yapmak size kar elde edecektir.

Toptan Giyim

Tekstil sektöründe al sat yaparak gelir elde edebilir, kendinize kuvvetli bir pazar oluşturabilirsiniz. Toptan eşya, giyim yada ayakkabı alarak kar elde edebilirsiniz. Toptan giyim satan firmalar ile anlaşarak ürünleri satmaya başlayabilirsiniz.

Döner Satışı

Döner al sat işi yapmak isteyen yatırımcılar, kendi markalarını kurabilmekte yada franchising yöntemi ile bayilik alarak para kazanabilmektedirler.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Kocaeli İzmit Evlere İş Veren Fason Firmalar 2022

20 Ocak 2022

Nohut Dürüm

Nohut dürüm, son dönemlerde trend olan yiyecekler içinde. Gaziantep’in meşhur lezzetlerinden olan nohut dürüm alım satımı yaparak düşük yatırım maliyeti ile yüksek kar sağlayabilirsiniz.

Kuruyemiş

Devletimizde kuruyemiş tüketimi oldukça fazladır. Kuruyemiş sektörü de alım satım yapabileceğiniz bir sektördür ve averaj 40.000 TL – 100.000 TL ana para ile peşin al sat yapabilirsiniz.

İkinci El Otomobil

En oldukça satılan ürünler içinde ikinci el otomobiller bulunur. Eğer sermayeniz var ise otomobil alıp sayarak kazanç elde edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan husus, yılda 3’ten fazla otomobil alım satımı meydana getirecek iseniz oto galeri açmanız gerektiğidir.

Kinoa

Kinoa, günümüzde oldukça popüler olan ve sıhhatli beslenme reçetelerinde çoğunlukla bulunan bir besindir. Kilo vermek isteyen kişilerin tercihi olan bu gıda, ziraat sektöründe girişimcilik düşsel kuran kişiler için muhteşem bir fikirdir. Yüksek oranda protein içermekte ve hem soğuk hem de sıcak hava koşullarında oldukça rahat yetişebilmektedir. Al sat yapılacak ürünler arayanlar için kinoa oldukça karlı bir fikirdir. Kinoayı tarlada yetiştirecek iseniz kilosunu 10 TL’den pazarlayabilirsiniz. Eğer perakende olarak satacaksanız kilosunu 45-50 TL’den pazarlayabilirsiniz. En oldukça satılan ürünler içinde bulunan kinoayı üreterek kar sağlayabilirsiniz.

Balık Üretim Çiftliği

Yatırım yapabileceğiniz alanlardan biri de balık üretim çiftliğidir. Alabalık çiftliği kurarak hem restoran hizmeti verebilir hem de alabalık üretimi yapabilirsiniz. Tesisinizin büyüklüğü bakımından kazancınız değişecektir.

Çubukta Patates

Hem yetişkinlerin hem de evlatların sevmiş olarak tükettiği çubukta patatesleri düşük yatırım maliyeti ile yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Hususi baharatlar kullanarak çubukta patatesleri hazırlayıp caddelerde, dinlence beldelerinde, avmlerinde pazarlayabilirsiniz.

Pilav Büfesi

Günümüzde artık hijyen kuralları ve AB standartları gereği sokaklarda pilav satışı yapılmamaktadır. Bu sektör markalaşmaya giderek corner shop ve kioks şeklinde çeşitli mekânlarda ön plana çıkmaktadır. Pilav büfeleri yardımıyla yüksek oranlarda kar edinmeniz mümkündür. Averaj olarak %30 kar sağlayabilirsiniz.

HIIT Ekipmanlar

Spor dünyasında yeni moda HIIT ekipmanlardır. Kilo vermek, fit olmak ve sıhhatli kalmak için birçok şahıs bu ekipmanları tercih etmektedir. Yatırım yapılacak iş fikirleri arayanlar için kar elde eden bu ekipmanların alım satım işlerini kolay bir halde gerçekleştirmek mümkündür.

Teraryum

En popüler armağan seçenekleri içinde teraryum bulunmakta. Al sat yapılabilecek ürünler içinde da akla ilk gelenler içinde olan teraryumlar süratli büyüyen bir pazara haizdir. Çeşitli konseptlerde hazırlanan bu ürünlerde al sat işi yapmak oldukça karlıdır.

Geleneksel Lezzet Lokum

Bir lokum mağazası açarak al sat yapabilir, bu karlı işten yüksek gelir elde edebilirsiniz. Birçok aile şirketi lokum sektöründedir ve siz de bu sektöre adım atabilirsiniz.

Telefon Kılıfı

Birçok markanın birçok telefon çeşidi bulunmaktadır. Hal bu şekilde olunca telefon kılıflarının da çeşitliliği artmaktadır. Siz de yeni iş fikri arıyor ve al sat yapılacak ürün bulamıyorsanız telefon kılıfı alım satım işine girebilirsiniz.

Waffle

Düşük yatırımla yüksek kar elde etmek isteyenler için karlı iş fikirleri içinde waffle dükkânı açmak vardır. Hem keyifli hem de karlı bir iş isteyenler için bu sektör iyi bir seçenektir. Çeşitli waffle seçenekleri hazırlayarak ortalama %200 oranında kar elde marjı elde edebilirsiniz.

Mantar Yetiştiriciliği

En karlı al sat işleri arayanlar için mantar yetiştiriciliği bir seçenektir. Azca ana para ile yapılabilecek işler içinde olan mantar yetiştiriciliği ile para kazanabilirsiniz. Satacağınız mantar türüne nazaran karınız değişecektir. Isterseniz mantar yetiştiriciliği kredisi veren bankalara göz atabilirsiniz.

Mobil Çay Büfeleri

Günümüzde kioks adında olan mini dükkânlar her yerde açılmaya adım atmıştır. Devamlı tüketilen içeceklerden olan çayı, mobil çay uygulaması ile satarak kar marjı yüksek bir girişime adım atabilirsiniz. Çayın maliyeti düşük olduğundan karınız yüksek olacaktır.

Bebek Ürünleri

Bebek ürünleri, ebeveynlerin oldukça ehemmiyet verdiği ve devamlı gereksinim duyulan ürünlerdir. Sektörde oldukça fazla bebek ürünü olduğundan en iyisini ve kalitelisini bulmak zor olsa gerek. Bu yüzden siz de bebek ürünleri alım satımı yaparak kaliteli ürünlerin pazarlamasını yapabilir, piyasada adınızı yada markanızı duyurabilirsiniz. Oyuncak, bebek bezi, bebek otomobili ve daha birçok ürünün satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Organik Yumurta Üretimi

Organik beslenmeye dair gittikçe artan bir yönelim söz mevzusudur. Fabrikalarda üretilen gıdalara karşı güvenin azalmasından dolayı birçok şahıs organik ürünler tercih etmekte ve köy yumurtaları satın almaktadır. Ne alıp satabilirim diyorsanız, organik yumurta işine girebilirsiniz.

Emlakçılık

Emlakçılık sektörüne ilgi devamlı vardır. Yüksek kar marjından dolayı birçok girişimci emlakçılık sektöründe al sat yapmayı tercih etmektedir.

Yarasa Gübresi

Toprağın sağlığını ve direncini artıran yarasa gübresini üreterek kar elde etmeniz mümkündür. Yarasa gübresi fiyatı averaj kilo başıma 50 TL ile 100 TL arasındadır.

Toptan Ne Alıp Satabilirim?

Ticarette para kazanmak için toptan alım satım yapmak karlı bir iş fikridir. Peki, toptan ne alıp satabilirim? İşte toptan alım satım yapabileceğiniz ürünler:

PowerbankVintage kıyafetMumSu filtresiOrtopedik ayakkabıCep telefonu kılıfıAnason yağıTelefon ve tablet tutucuKamp malzemeleriTakıKalemÇocuk oyuncaklarıNumaratörBluetooth kulaklıkTV medya oynatıcıRobot süpürgeTraş makinesiOyun ekipmanlarıŞart cihazlarıSineklikÇantaBeşikÇadırElektrikli ızgaraTermosKarton bardakKantaron yağıAteş ölçerKişiye hususi plakalık

Al Sat İşinde Bilmeniz Gerekenler

Her al sat işi yüksek kar sağlamamaktadır. Al sat işinden iyi para kazanmak için sisteminizi iyi oturtmanız gerekmektedir. Al sat işlemini iki yöntem ile gerçekleştirebilirsiniz:

İkinci el ürün almak: Mesela ikinci el telefon alım satımı yapabilirsiniz. Bunun için piyasayı iyi araştırmalı, güvenli satıcılardan alışveriş yapmalısınız.Sıfır ürünleri almak: Toptancılarla iletişime geçerek sıfır ürünleri alabilir, üstüne kar koyarak satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için toptancılar ile antak kalma yapmalısınız.

Al sat yaparken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Al sat yapacağınız ürünleri evvel belirlemelisiniz.Piyasadaki ürünleri araştırmalısınız.Ürünleri olabildiğince ucuza almalısınız.Birçok ürüne yönelmek yerine, tek bir ürüne yönelmelisiniz.Alım satım yapacağınız kanalları belirlemelisiniz. E-ticaret sitenizi açabilir yada anlaşmalı sitelerle çalışabilirsiniz.Ürünlerinizin reklamını yapmalısınız.Satış tekniklerine ehemmiyet vermelisiniz.

Al Sat Yapmak İçin Ne Kadar Ana para Gerekir?

Alım satım yapacağınız ürün yada ürünlere nazaran sermayeniz değişkenlik gösterir. Ek olarak hangi satış yayınlarını kullanacağınız da burada önemlidir. Reklam bütçesi, toptan ürün alımı, satış kanalı vb. birçok unsur sermayeyi etkilemektedir.

Al Sat Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Ürünün alış ve satış fiyatı, pazarlama harcamaları ve ürünün ne kadar satılmış olduğu gelirinizi etkilemektedir. Ürüne olan öğrenci nazaran kazancınız değişebilmektedir. Ürünü alış ve satış fiyatınıza nazaran ve ürünü ne kadar sattığınıza nazaran karınız değişecektir.

Al Sat Yapmanın Avantajları Nedir?

Al sat yapmanın normal olarak avantajları bulunmaktadır:

Al sat yaparak para kazanmak için düşük ana para yeterlidir.Oldukca risk barındırmamaktadır.Al sat yapmak karlı bir iştir.Ek gelir elde etmek için güzel bir seçenektir.Evden emek harcayarak para kazanılabilir.İnternet üstünden yapılarak kolay para kazanılabilir.