Akıllı Telefon Kampanyası Avea Turkcell Vodafone 2020

Cep telefonları alımlarında taksitlendirmenin yasaklanması ile eş güdümlü yeni seçenekler üretilmeye başlandı. Bunlardan bir tanesi tarifeye ek telefon alımlarıdır. Avea, Türk Telekom ve Turkcell’ den alacağınız telefonlarınızın taksit tutarları faturanıza yansıtılacaktır. Hem de bazı bankalar cep telefonu alımları amacıyla kredi de vermektedir. Bu bankaların anlaşmalı bulunmuş olduğu mağazalara gidip aygıtları beğenerek, banka destek noktalarından kredi müracaatı yapabilirsiniz.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Avea Turkcell ve Vodafone hat sahipleri tarifelerine ek olarak taksitle cep telefonu satan mağazalardan akıllı telefon alabilirler. Teknosa benzer biçimde bilindik ve her yerde şubesi tespit edilen mağazalardan 24 ay taksit olanağı ile alabilmek mümkündür. Tarifeye Ek Cep Telefonu Iyi mi Alınır? detaylar haberimizde..

Akıllı cep telefonları günden güne yeni özellikler yüklenerek fiyatlarından artışlara sebep olmaktadır. Yüksek fiyatlar ile satılan son model akıllı aygıtlardan alabilmek isteyenler bir kerede nakit olarak bu telefonları maalesef alamadığından, ve kredi kartlarına taksit imkanlarının son oluşturulan planlama ile kaldırılmasından kaynaklı GSM operatörleri taksitli aygıt kampanyaları düzenlenmektedir. Cep telefonu satan mobil şirketlerin uyguladıkları taksit kampanyaları ile vadeli bir halde dilenen taksit sayısına böldürerek bu aygıtlara haiz olabilirsiniz.

Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

GSM operatörleri olarak devletimizde haiz olunan olan Avea Vodafone ve Turkcell hat sahiplerine taksitli satış yapma imkanı sunulmaktadır. Hat sahiplerine faturalı olarak tanımaye ek taksitli cep telefonu satışları son zamanlardan hepimiz doğrultusundan tercih edilen teknikler arasındadır.

GSM operatörlerinden taksitli cep telefonu alımı meydana getirecek olanlar ilk olarak senetle ve taksitle cep telefonu satan mağazalara giderek taksitli cep telefonu alabilmek istediklerini belirtmelidir. Mağaza yetkilisi taksitli cep telefonu satışını yapabilmek amacıyla kişinin T.C. kimlik numarasının varolduğu Nüfus cüzdanından kişinin kredi notuna bakarak kişinin işlemiş kredi sicil referans numarasından risksiz takımda yer alması durumunda sözleşme imzalayarak tespit edilen şartları kabul etmesi ile tanımasine ek olarak cep telefonu satışını tamamlamaktadır. Meydana getirilen taksitli cep telefonu satışı amacıyla aylık tespit edilen taksit tutarı tespit edilen zaman aralığında vadesi vakitsince ödenmelidir.

Vade vakitsince tespit edilen aylık taksit tutarının ödenmemesi durumunda bu tutara birde gecikme faizi uygulanacağından tanımaye ek cep telefonu satışı oluşturulan yerlerden telefon alan şahıslar kesinlikle ödemelerini saatinde yapmalı satmaca tarihinde ödemesini kaçırmamalıdır. Bunun amacıyla çalmış olduğu bankaya otomatik ödeme talimatı sunarak de ödeme tarihini kaçırmadan aylık taksitleri otomatikman hesabından çekilmek amacıyla ödemeye devam etmelidir. Aslına bakarsanız en fazlaca 24 ay şu demek oluyor ki 2 yıl vakitsince vade ile tanımaye ek taksitler tespit edilen vadelerde tespit edilen tutarlar üstünden ödemeler yapılmaktadır. Öteki bir teknik olan tanımaye ek olarak satılan cihazların alımlarında ödemenin bir alanı kredi kartıyla alınabilir kalan alanı da taahhüt sunarak satın alınabilir.

Cep telefonu almayı düşünce edinenler ve cep telefonu alabilmek amacıyla tanımaye ek olarak ödeme gerçeklştirmeyi düşünce edinenler peşin fiyatına üzerine ek ücret ödeyerek cep telefonlarını alabilirler. Tarifeye eklenecek olan ücret alınan telefonun markasına, modeline tanıma cinsine ve taahhüt vakitsine gore değişecektir. Örneğin son model Iphone 7 alanlar ile Samsung cihazlarının tanımaye ek ücretleri içinde kesinlikle değişim olacaktır.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Almanın Avantajları

Tarifeye ek olarak cep telefonu satışlarının bununla beraber bir de GMS operatörleri bazı dönemlerde peşin fiyatına taksitli olarak cep telefonu satışı kampanyası düzenlemektedir. Bu yüzden taksitli ve tarifeye ek olarak cep telefonu alabilmek isteyenler kesinlikle kampanyaları takip ederek alabilmek istedikleri modellerin kampanyalarını daha eskiden bilmelidir.

Faturalı hat sahipleri taahhüt sunarak tarifelerine ek olarak ücret ilavesi ile telefon alımı yapabilirler. Vodafone Turkcell bayilerinden tarifeye ek olarak cep telefonu satışları bundan sonrasında peşin alımların önüne geçmiştir. Telefonu bozulan ya da modelini arttırmak isteyen tüketiciler GSM operatörlerinin bayilerine giderek yüksek fiyatlardaki akıllı cep telefonlarını vadeli bir halde alabilirler. Burada ilgi edilmesi ihtiyaç duyulan nokta ise toplam vadede ödenecek olan farkın azca olmasıdır.

Tarifiye ek olarak vadeli bir halde cep telefonu alanlar aylık derli toplu bir halde ödeme yapmalıdır Yüksek fiyatlarda satılan son model akıllı cep telefonlarını peşin olarak alabilmektansa bütçenizi yormadan aylık ödemeler durumunda taksitle tanımaye ek olarak cep telefonu alabilmek daha mantıklıdır.

Tarifeye ek olarak alınan cep telefonu satışlarında oluşturulan sözleşmeler ile oluşturulan anlaşmalar her ay tespit edilen tanıma paketine dakika, sms ve web faturalarına tanımlanarak yapılır.

Her GSM operatörünün kampanya fiyatı alınmak dilenen cep telefonun markası, modeline gore değişkenlik gösterdiğinden şirketlerin tanımaye ek olarak belirleyecekleri ödeme tutarları da değişim gösterir. Değişik GSM operatörlerinin uyguladığı değişik kampanyalar ile alınmak dilenen cep telefonuna indirimli bir halde haiz olunabilir.

Tüketicilerin değişik kampanyaları takip etmesi onların daha ucuza telefon sahibi olmalarını sağlayabilir. GSM operatörlerin yapmış olduğu dönemsel indirim ve kampanyaları güncel olarak sürekli takip eden şahıslar daha ödemelerini başka kampanyalara oranla daha ucuza getirebilir.

Cep telefonu alımlarında ne yazık ki taksit olanağı olamıyor. Bu sebeple GSM operatörlerinin yanı sıra bankalardan da cep telefonu kredisi verebiliyor. Teknokrediler adı altında verdiği krediler anlaşmalı mağazalardan gerçekleştireceğiniz alışverişlerde kullanılabiliyor. Vatan Bilgisayar, Mediamarkt, Teknosa benzer biçimde firmalar ile anlaşmalı olan bankalar bulunmaktadır. Bu mağazalardan rastgele birine giderek alabilmek istediğiniz aleti seçerek mağaza içersinde tespit edilen banka etkileşim noktalarından kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bir kaç dakika sonrasında cep telefonunuza ileriki mesajın sonrasında netice pozitif olursa krediniz hesabınızda olacaktır.

Senetle bozdurma kapalı kutu cep telefonu alarak da acil finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilir ya da senet karşılığı peşin para ödemeden taksitle cep telefonu alabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir