Akıllı İçerik nedir?

Akıllı İçerik Seo Uyumlu On Page Yazı Nedir?

Web’de ne süre bir şey ararsanız, ertesi gün yada kimi vakit derhal sonraki saatlerde, o arama sorgusuyla ilgili web sayfalarına yada sayfalara reklamlar ve bağlantılar almaya başladığınızı asla fark ettiniz mi? Akıllı içerik söz mevzusu olduğunda bu düşünce için ana besindir. Şimdi bu kısa makalede, size akıllı içinde ne olduğu tanıtacağız, nedir ve onu anlamanız ve kullanmanız yada web siteniz için hazırlamanız niçin önemlidir. Öyleyse, gecikmeden bugünün makalesinin detaylarına odaklanalım!

Temelleri Tanımlayan

Akıllı içinde ne olduğu bilmeyenler, akıllı içeriğin kişiselleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş içerik bulunduğunu ve web sayfasını kimin görüntülediğine bağlı olarak kendini değiştirebilen ve kendini güncelleyebilen bilmenizi isteriz.

Artık akıllı içerik, internetteki en iyi yapay zeka örneğidir ve akıllı içerik oluşturmak için web sayfaları tarafınca dikkate alınan değişik faktörlerin, kullanıcının davranış verileri, bağlamsal veriler, demografik veriler bulunduğunu bilmelisiniz. Trafik ve son olarak firmaografik veriler. Şimdi tüm bu bilgiler, ziyaretçinin tercihlerine gore uyarlanabilmesi için sebebi sebebiyle oldukça önemlidir!

 

Niçin web sayfasında akıllı içerik kullanılmalı?

Şimdi sorulan en yaygın sorulardan biri, niçin bir web sayfasında akıllı içeriğin kullanılması gerektiğidir yada akıllı içerik kullanmanın sebepleri yada web sitenizde akıllı içeriğe haiz olmanın avantajları nedir, oldukca aşağıda size tüm bu biçim şeyleri anlatacağız. Yönleri birer birer bu yüzden bizi izlemeye devam edin!

Her şeyden ilkin, bir web sayfasında akıllı içerik kullanmanın oldukca önemli bulunduğunu bilmelisiniz, zira bir sitenin arama sıralaması konumunu iyileştirebileceği ve ek olarak web’deki kullanıcılara direkt iyileştiren kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlayabileceği görülmüştür ve performans metriklerini iyileştirir. Ne tür bir niş üstünde çalıştığınız yada hangi tür içinde ne olduğu izlediğinizden bağımsız olarak, akıllı içeriğin her yönden statik içinde ne olduğu sürekli yeneceğini görürdünüz ve bu yüzden web sayfası sahipleri her gün akıllı içerik meydana getirmeye doğru ilerliyorlar!

Akıllı içeriğin önemini algılamak için okuyabileceğiniz en önemli iki niçin burada!

  • İlk niçin, akıllı içeriğin web sitenizin kişiselleştirme yönünü doğaçlama yapmanıza kolayca destek olabilmesidir. Web’deki bir kullanıcının bir oldukca vakit sizden ne istediğinin sorulmasından hoşlanmadığını bilmelisiniz, onlardan istemeden onlara hizmet sunarken onu seviyor. Bu duygu görkemli ve bu duygu için akıllı içerikler yaratmalısınız. Akıllı içeriğin bu davetkar yönü, işletmeniz için büyük bir ustalaşmış olabilir!

 

  • Akıllı içerik ile hedeflemeyi kolayca geliştirebilirsiniz. Web sitelerinin bir oldukca vakit büyük kitleler için optimize edilmediğini bilmelisiniz, bir tek web sitenizde akıllı içeriğiniz var ise, o süre her kullanıcıyı ayrı ayrı hedefleyebileceğinizi ve onları ziyaretçinin bilgilerinin benzersiz temeli / özelliklerine gore ele alabileceğinizi bilmelisiniz. Bu sayede kullanıcıya kendi talep ve ihtiyacına gore hususi olarak kişiselleştirilmiş benzersiz içerikler verebilirsiniz!

Akıllı içeriğin, içerik yazmanın ve yorumlamanın geleceği bulunduğunu bilmelisiniz ve hala buna odaklanmadıysanız, şimdi her şeyi öğrenmenin ve web sitenize akıllı içerik koyduğunuzdan güvenli olmanın zamanının geldiğini bilmelisiniz yada web sayfası. Şimdi  burada, akıllı içeriğin statik içerik benzer halde aynı şekilde ele alınacağını bilmelisiniz, aynı optimizasyon tekniklerinden geçmelisiniz ve en önemlisi, akıllı içeriğin daha oldukça şansı olduğundan çevrimiçi olarak yayınlamadan ilkin akıllı içerikteki intihali doğru şekilde denetim etmelisiniz. Statik içerikten ziyade intihal bulunmuş olması!

Statik içerikteki kopyaları denetlemek için en iyi intihal denetleyicisi!

Burada çevrimiçi intihal programına yüzlerce vardır, bir tek tam doğruluk ve güvenilirlik ile akıllı içerik denetim edebilir ve bununla birlikte kaldırma yada sitenizde benzersiz akıllı içeriğe haiz, böylece içinde ne olduğu rephrasing size destek olabilir  bir bakmak gerekir. Akıllı içerik değişmeye ve güncellenmeye devam ederken, içinde çoğaltma olma ihtimali sürekli vardır. 

Parasız intihal programı SearchEngineReports’tan göndermeden ilkin akıllı içerikteki intihali denetim etmenize destek olabilir ve akıllı içeriğin yeni sürümlerinde çevrimiçi intihali denetlemek için akıllı içeriğin URL’sini de kullanabilirsiniz. Bu, sürekli cebinizde  bulundurmanız gereksinim duyulan oldukca önemli bir intihal denetim aracıdır!