Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Para Yardımı Başvurusu {Nasıl} Yapılır?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Para Yardımı Başvurusu {Nasıl} Yapılır?Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı da bazen gerekseme sahibi vatandaşlara maddi yardımda bulunabilmektedir.
Şartlı eğitim ve şartlı sıhhat yardımı, SED yardımı, şartlı doğum ve hamilelik yardımı, kira yardımı vb. gerekseme sahiplerine yardım sağlar.Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı; Dul ve yetimlere dul ve yetim aylığı, malul vatandaşlara malullük aylığı, verem hastalarına verem aylığı, 65 yaş ve üstü gelirsiz ve yetimlere yaşlılık aylığı ödenir.Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın nakdi yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşların ikamet ettikleri yerdeki toplumsal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek hane kayıt formu doldurmaları gerekmektedir.
Koronavirüs sürecinde gerekseme sahibi ve dar gelirli vatandaşlar düşünülerek başlatılan pandemi toplumsal destek ödemelerine vatandaşlar e-devlet üstünden başvurabiliyor.Aylık hane geliri 5000 TL’nin üstünde olan vatandaşlar, ilk iki faz ödemelerinin aksine 1100 TL’lik 3. faz toplumsal destek ödemelerinden de yararlanabiliyor.Pandemi toplumsal destek ödemelerinin 3. fazına derhal başvurmak ve 1100 TL yardım parası almak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-pandemi-social-destek-on-basvurusu linkine tıklayabilirsiniz.Kızılay Mali Yardımına {Nasıl} Başvurulur?Organik afetlerde halka barınma, giyecek, yiyecek ve erzak temin eden Kızılay; Ek olarak geliri olmayanlara, yetimlere ve yetimlere de maddi yardımda bulunur.Kızılay tarafınca sağlanan maddi desteğe Kızılay’ın resmi web sitesinden başvurabilirsiniz.Kızılay mali yardımlarından ve öteki yardımlardan yararlanmak için https://www.kizilay.org.tr/İletisim linkine tıklayabilirsiniz.Başvurunuzu Kızılay’ın 81 ildeki şubelerine giderek de tamamlayabilirsiniz.

OKU  Müracaat Yapanlara SGK Ödemesi Yapılacak. 2 bin 840 TL