81 ilimiz ve plakalari 64f5bbd190f30

81 ilimiz ve plakaları

ABONE OL

News

Türkiye’nin 81 ilinin listesi ve plaka kodları. İnteraktif harita ve detaylı bilgilerle birlikte bu sayfada yer alan il isimleri ve plakaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

81 İlimiz ve Plakaları
İstanbul (34)
İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ve en büyük şehirlerinden biridir. Aynı zamanda Türkiye’nin başkenti olmasa da önemli bir ekonomik ve kültürel merkezdir. İstanbul’un plakası 34’tür.
Ankara (06)
Ankara, Türkiye’nin başkentidir. Türkiye’nin ikinci en kalabalık şehri olan Ankara, aynı zamanda önemli bir politik ve yönetim merkezidir. Ankara’nın plakası 06’dır.
İzmir (35)
İzmir, Ege Bölgesi’nin en büyük ve en önemli şehirlerinden biridir. Türkiye’nin üçüncü en büyük şehri olan İzmir, turistik bölgeleri, ekonomik faaliyetleri ve kültürel etkinlikleriyle dikkat çeker. İzmir’in plakası 35’tir.
Bursa (16)
Bursa, Marmara Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ön plana çıkan Bursa, aynı zamanda Türkiye’nin önemli sanayi merkezlerinden biridir. Bursa’nın plakası 16’dır.
Adana (01)
Adana, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir şehirdir. Tarım ve sanayi açısından önemli bir merkez olan Adana, aynı zamanda kültürel birçok etkinliğe ev sahipliği yapar. Adana’nın plakası 01’dir.
Diğer İller
Türkiye’nin diğer illerinin plakaları da şu şekildedir:
Antalya (07)
Balıkesir (10)
Çanakkale (17)
Eskişehir (26)
Gaziantep (27)
Konya (42)
Muğla (48)
Trabzon (61)
Unutulmaz Yolculuklar
Türkiye’nin 81 ilinin her biri kendine özgü bir kültür ve güzellikler sunar. Plakalarıyla ayrılan bu illerde keşfedilmeyi bekleyen birçok yer bulunmaktadır. Siz de Türkiye’nin illerini gezip bu güzellikleri keşfedebilirsiniz.

İçindekiler

81 İlimiz ve Plakalarıİstanbul (34)Ankara (06)İzmir (35)Bursa (16)Adana (01)Diğer İllerAntalya (07)Unutulmaz Yolculuklar

Paylaşılan tüm blog yazılarının kaynağı ChatGpt yazılımına aittir.
Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.
[email protected]

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours