5 Adımda KOSGEB Bağışlama Kredisi Iyi mi Alınır?

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir Kimlere Verilir 3 5 Adımda Kosgeb Bağışlama Kredisi Iyi Mi Alınır?

5 Adımda KOSGEB Bağışlama Kredisi Iyi mi Alınır?

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir Kimlere Verilir 3 5 Adımda Kosgeb Bağışlama Kredisi Iyi Mi Alınır?Kendi işini oluşturmak isteyen kişiler için büyük bir fırsat olarak gösterilen KOSGEB Bağışlama Kredisi son zamanlarda bazı şartlar getirmiş, bazı işletmeler için alımı oldukça zor hale getirilmiştir. Bu yazımızda işlerini büyütmek ya da yeni bir iş oluşturmak isteyen kişiler için 5 Isminde Iyi mi KOSGEB Bağışlama Kredisi alabileceklerini anlatmaya çalışırız.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Bilinmiş olduğu suretiyle KOSGEB 50,000 TL’ye kadar bağışlama, 100,000 TL’ye kadar faizsiz kredi olanaklarını büyümek isteyen işletmelere vermekte. Herhangi bir halde ticari alanda yer almak ve bir girişim fikrine haiz olan kişiler, KOSGEB Bağışlama Kredisi alabilmek için ilk olarak bir eğitime doğal olarak tutulurlar. Daha evvelde 72 saat verilen eğitimler 32 saate düşürülmüş, girişimcilik alanın sırları paylaşılarak kişileri sertifikalı bir iş sahibi olmaları sağlanmıştır. Bu eğitimleri başarı göstermiş bir halde tamamlayan kişiler, kredi alımının ilk aşamasını tamamlarlar.

İş Projesi Oluşturma

KOSGEB Bağışlama Kredisi maalesef ki her başvuran şahıs ya da işletmelere verilememektedir. Kredi olanağından yararlanmak isteyen kişiler ilk olarak yaptıkları ya da yapacakları iş hakkında detaylı bilgilerin yer alacağı bir proje dosyası oluşturmalıdırlar. Dosya içinde iş ile ilgili tarif, yapılacak harcamalar tamamen detaylı bir şekilde yer almalıdır. Dosyalar, KOSGEB kurulu tarafınca incelenerek onaylanacağını hatırlatmakta yarar var.

Destek Başvurusu

Proje dosyasını hazırlayan kişiler, lüzumlu birimlere teslimatı yaparak onaylanmasını beklemekteler. Yukarıda da belirttiğimiz suretiyle projeler bir kurul tarafınca incelenerek onaylanmakta. Son yıllarda standart projelerden uzak, teknolojik gelişmelere açık ve teknolojiyi yakından takip ederek kullanabilecekleri sektörlere KOSGEB Bağışlama Kredisi vermektedir.

Veri Tabanına Kayıt Yapılması

Projesi kurul tarafınca onaylanan kişiler 4.aşama olarak KOSGEB’in web sitesine giriş yaparak üyelik yapmaya başlamalıdır. Üyelik esnasında vergi levhası, ticari kayıt belgeler benzer biçimde mühim evraklar talep edilebilmektedir. Bu etaba kadar tüm aşamaları tamamlayan kişiler netice kısmına ulaşmayı başarmışlardır.

Netice

Tüm adımları yerine getiren kişiler, KOSGEB Bağışlama Kredisi alımına hak görülmüş olup olanaklarından faydalanmaya başlarlar. Krediler, nakit olarak verilmediğini meydana getirilen harcamaların faturalanması ile beraber verildiğini belirtmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir