2022’de İnternetten Para Kazanmanın 50 Kati Yolu (Aylık En Azca 5 Bin TL)

İçindekiler2022’de internetten para kazanmanın 50 kati yolu:Anket doldurarak para kazanmakYoutube’dan para kazanmaMakale yazarak para kazanmakİnstagram’dan para kazanmaBlog yazarak para kazanmakSatış ortaklığı ile para kazanmaAdsense ile para kazanmakFacebook’tan para kazanmaStok fotoğraf satarak para kazanmaOnline kurs oluşturunEtsy de el işi ürünler satmakTwitch üstünden para kazanmakGrafik tasarım ile para kazanmaDiğer tasarım hizmetleriPinterest üstünden para kazanmakForum sitesi açarak para kazanmaSosyal medyada influencer olunOnline tercüme yaparak para kazanmakFreelance hizmet sunarak para kazanmaE-Kitap yazarak para kazanmakTwitter’dan para kazanmaUygulama oluşturmakOnline dil öğretmeniPara kazandıran uygulamalarWeb tasarım hizmetleri sununNiş web sitesi açmakMevcut internet sayfasını satın alınAirBnB – evinizi yada odaları kiralayınPara kazandıran oyunlarDosya paylaşarak para kazanmakMüziğinizi online satınİşletmelerin toplumsal medya hesabını yönetinLink kısaltarak para kazanmaSanal asistanlık yaparak para kazanmakAmazon mTurk ile para kazanmaSEO hizmetleri sununOnline reklamlar oluşturun ve yönetinWeb siteleri alın ve satınDomain alın ve satınOnline platformları kullanarak satış yapmakDropshipping yaparak para kazanmakYazılım geliştirinWordPress eklentileri ve temaları geliştirinVideo düzenleme hizmetleri sununSeslendirme hizmetleri ile para kazanmaOnline danışman olunOnline koç olunFiverr ile süratli para kazanmaTiktoktan para kazanmakFlexjobs ile uzaktan para kazanma2022 senesinde İnternetten {Nasıl} Para Kazanılır?

Bu yazımızda, internetten para kazanmanın 50 kati yolunu bulacaksınız; burada her beceri ve her informasyon seviyesi için bir şeyler var, okumaya başlayın ve en oldukça ilgilendiğiniz internetten para kazanma fikrine odaklanın. Amacınız ne olursa olsun, olasılıklar sınırsız; yalnız ne yapacağınızı bulmanız ve hedeflerinize ulaşmanıza destek olacak en iyi planı yapmanız gerekir. Burada sizi derhal varlıklı edecek büyülü bir strateji yada internetten para kazanma yolu yok.

Süratli varlıklı olma planları teoride kulağa hoş gelir fakat gerçek şu ki, onlardan varlıklı olacak tek insanoğlu, arkalarında olanlardır. Hem online hem de gerçek hayatta başarıya ulaşmak (oldukça para kazanmak) zor ve süre alıcı bir süreçtir ve bu kuralın oldukça azca istisnası vardır. Becerilerinizi ve bilginizi kullanarak internetten para kazanma ihtimaliniz oldukça yüksek. Hatta her ay on binlerce dolar yada daha çok kazanmanıza olanak tanıyan bir internetten para kazanma fikri bile bulabilirsiniz. Fakat onu elde etmek için oldukça çalışmaya hazırlıklı olmalısın. Ek olarak, ara sıra başarısız olmaya hazırlıklı olmalısınız ve bu problem değil, hepimiz başarısız olur.

2022’de internetten para kazanmanın 50 kati yolu:

Anket doldurarak para kazanmak

Anket meydana getiren firmalar ürün tercihlerinizi ve satın alma davranışınızı anlamaya iş yapmaktadır. Bu tür verileri toplamak için online anketlere katılmanızı istiyorlar. Normal olarak bunun bedelini ödemeye hazırlar.

İşletmeler, anket sonuçlarına dayanarak ürün geliştirme yada reklamcılık açısından stratejik seçimler ve tahminler yapabilirler. Bununla birlikte, anketlere katılmak, internetten para kazanmanın kolay bir yoludur.

Anket siteleri sizi paraya boğacak kadar deli değiller, sadece sizi anketlere katılmaya ikna etmek için ödül teklif ediyorlar. Burada aslolan olan oldukça sayıda firmaya kayıt olmaktır.

Her bir şirket size ayda 75 TL ödeme yapsa ve 5-6 tanesi ile sürekli yazışma halinde olsanız, aylık 500 TL asla kötü sayılmaz.

Online anketlere katılarak kolay para kazanmak isteyenler için kati ödeme meydana getiren siteleri bir araya topladım.

PARA KAZANDIRAN EN GÜVENİLİR ANKET SİTELERİ 2022:

Toluna TR Life Points TR Pago TR Marketagent TR  kaydol ve derhal kazanmaya başla.

Youtube’dan para kazanma

Kimin için: YouTube’dan para kazanmak için teknoloji tutkunu bir genç, güzel bir bayan yada karizmatik bir oyuncu olmanıza gerek yok.

EDİTÖR TAVSİYESİ

2022 Senesinde İşyeri Açmak Ne kadara Mal Olur? Evrak ve İşletme Maliyetleri

20 Ocak 2022

Kazanç: Bu, kaç görüntüleme alabileceğinize bağlıdır. Her 1000 görüntüleme için ortalama 1-3 dolar kazanacaksınız (ülkeye ve dile göre farklılık gösterir).

Maliyet: Videolarınızı oluşturmak için neye ihtiyacınız olduğuna bağlıdır; muhtemelen videolarınız için bazı kayıt ekipmanları (kaliteli bir kamera, mikrofon, aydınlatma kiti vb.) almanız gerekecek.

Aslen, bir kanal için iyi bir fikri olan ve devamlı olarak kaliteli videolar oluşturabilen hepimiz, YouTube’dan para kazanmaya başlayabilir.

Sorun şu ki, YouTube dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. Milyonlarca insan bunu yalnız keyifli videolar bulmak için değil, bununla beraber her türlü şeyin {nasıl} yapacağını öğrenmek için de kullanıyor.

Yeterince büyük bir kitlenin ilgi duyduğu mevzular hakkında mükemmel videolar oluşturabildiğiniz sürece, YouTube’dan kolayca para kazanmak mümkün.

Yazı yazarak para kazanmak

Kimin için: Yazma becerisine haiz olan ve internetten süratli para kazanmak isteyen hepimiz. Yazı yazmak, evden çıkmadan süratli para kazanmak için mükemmel bir seçenektir.

Kazanç: Ne kadar yetenekli bir yazar olduğunuza bağlı olarak, 100 kelime başına 2 ile 35 TL içinde değişmiş olur.

Maliyet: Yok (sermayesiz para kazanma fırsatı).

Yazı yazarları, başta blog ve internet sayfası içinde ne olduğu dahil olmak suretiyle her türlü içinde ne olduğu oluşturur. Sonuçta bu, ziyaretçi çekmek için içerik pazarlama stratejisinin bir parçasıdır.

İçerik yazarak evden çıkmadan para kazanmak istiyorsanız, yazım yada gramer hatalarınız olmadığından ve içeriğinizin akıcı olduğundan güvenilir olmanız gerekir.

Kaliteli içeriğe olan talep son birkaç yılda büyük seviyede arttı.

Bunun sebebi, içeriğin web sitelerinin daha çok trafik almasına ve daha çok potansiyel {müşteri} ve satış oluşturmalarına destek olmasıdır.

İçerik yazarak evden süratli para kazanmak ilginizi çekiyorsa, içerik talep eden müşterilere ulaşmak için hususi platformlara kaydolmanızı tavsiye ederim:

SadeceON, Bionluk, UzmanKirala şeklinde siteler yazı yazmak isteyenlerin en kolay {müşteri} bulabileceği başlıca bölgeler.Bol miktarda {müşteri} bulabileceğiniz başlıca forumlar, r10, wmaraci, iyinet vb.Eğer İngilizce yada değişik bir dilde yazmak istiyorsanız o süre Fiverr ve Upwork ilk tercihiniz olmalı.Alternatif olarak, FlexJobs şeklinde değişik seçeneklere bakabilirsiniz.

İnstagram’dan para kazanma

Instagram hesabınızı binlerce aboneye haiz olacak şekilde büyütebilirseniz, internetten para kazanmak oldukça kolaydır.

Birçok marka, reklam yayınlamak için kendi sektörlerine yakın Instagram fenomenlerini arar; tek bir gönderi için binlerce dolar kazanabilirsiniz.

Bir öteki seçenek, gönderilerinize satış ortaklığı bağlantıları ilave ederek İnstagram’dan para kazanmaktır.

Bu işin püf noktası tam olarak popüler olmakla ilgili olduğundan ”insanları {nasıl} etkilerim” diye düşünmeye başlasanız iyi olur. Buna çözüm bulanlar aslına bakarsanız İnstagram’dan para kazanmaya başladı bile.

Eğer web üstünden para kazanmak için toplumsal siteler arasından seçim yapmak zorunda kalırsanız, İnstagram ilk tercihiniz olmalı.

Şu sebeple ötekiler popülarite açısından artık doyum noktasına gelmişken, İnstagram her geçen gün üzerine koyuyor.

Ne kadar kazanılır? Bu, peşinize takılan kitlenin ne kadar büyük olduğuna ve uyguladığınız stratejiye (para kazanma yöntemi) bağlı olduğundan kati bir sayı vermek yanlış olur.

Fakat bolca sıfırlı takipçi kitlesi olanlar aylık 500.000’den fazla kazanıyor.

Blog yazarak para kazanmak

Kimin için: Bu, ister birazcık extra para kazanmak, ister uzaktan çalışmak, isterse ufak bir servet kazanmak isteyin, kelimenin tam anlamıyla her insanın deneyebileceği bir şeydir.

Kazanç: Yazdığınız mevzuya ve büyük seviyede ortaya koyduğunuz çabaya bağlıdır. Ayda birkaç yüz dolar, hatta 1 milyon dolar olabilir.

Maliyet: 750 TL kadar.

Bu, sürdürülebilir kazanç için internetten para kazanmanın en iyi yoludur.

Sadece, blog yazmanın devamlı ve tertipli olarak üstünde çalışmanız ihtiyaç duyulan bir evde para kazanma fikri olduğu bilmelisiniz.

Ve blog yazarak ayda 20 bin TL’den fazla para kazanan blog yazarlarından biri olmak istiyorsanız, o süre oldukça çalışmanız gerekir.

Blogdan para kazanma yollarına erişince, aralarından seçim yapabileceğiniz oldukça sayıda seçenek var; gene de hatırlanması ihtiyaç duyulan oldukça mühim bir şey, birkaç strateji uygulayarak birden oldukça gelir akışı yapmaya çalışmanız gerektiğidir.

Blog yazarak internetten {nasıl} para kazanılır?

İşte bazı fikirler:

Google Adsense kullanın.Satış ortağı yapın.E-kitaplar, online kurslar şeklinde dijital ürünler satın.İşletmeler ve blog yazarları için danışmanlık hizmetleri sunun.Sponsorlu içerik yayımlayın.

Satış ortaklığı ile para kazanma

Satış ortaklığı, web ortamında satılan herhangi bir ürünün reklamını yaparak satışına vesile olmak şartıyla elde edilmiş kazanç olarak ifade edilebilir.

Bu reklamı size verilen hususi bir bağlantı ile yapıyorsunuz. Reklam için, blog, toplumsal medya ve Adwords tercih edilebilir. Ben blog üstünden izahat yapmayı seçtim.

Bu benim internetten para kazanmak için ilk uyguladığım yöntem ve bence eylemsiz gelir elde etmek isteyen hepimiz için en uygun online para kazanma yöntemidir.

Uygulaması kolay, yatırım neredeyse yok ve gelir potansiyeli devasa yükseklikte. Ek olarak, bir kez monte edildiğinde pratikte bunu unutabilirsiniz; yalnız minimum bir bakım lüzumlu olacaktır.

Satış ortaklığı, ürün önerileri yada analizleri yayımlayacağınız bir blog açmaktan ibarettir. Bu analizlerde ürünlerin satılmış olduğu aslolan internet sayfalarına bağlantılar veriyoruz. Bu bağlantılar yöntemiyle meydana getirilen her bir satış, size bir miktar komisyon getiriyor.

Bu sistemin gelir potansiyeli seçtiğiniz pazara (ürün kategorisi ne kadar oldukça satılırsa ve ne kadar pahalıysa, o denli iyidir) ve bununla beraber harcadığınız zamana bağlıdır.

Satış ortaklığı ile internetten {nasıl} para kazanabilirim?

Bir blog sitesi oluşturun.Analizler, karşılaştırmalar ve tavsiyeler yazın.Blog sitenizi tanıtın.

Ve siz uyurken bile çalışan otomatik bir internetten para kazanma projeniz olsun.

Bu sistemle online para kazanmak nispeten basittir, sadece büyük rakamlar almak istiyorsanız saatlerce çalışmanız gerekecektir.

İyi haber şu ki, ilk çabadan sonrasında kendinizi ödülleri toplamaya adayabilirsiniz.

Adsense ile para kazanmak

İnternet üstünden para kazanmanın en iyi yollarından bir diğeri, web sayfalarında reklam yayınlamaktır.

Bir mevzuyla ilgili bir web sayfası açar, okuyucuları çeker ve bir kez orada olduklarında, belirli bir eylemde bulunduklarında kolayca para kazanırsınız.

Reklamcılığın en büyük pozitif yanları, internetten para kazanmak için okuyucunun herhangi bir şeyi satın almak zorunda olmayışıdır.

En yaygın olanı okuyucu bir reklamı tıkladığında para kazanmaktır. Aslen bu fiil, dünyadaki en mühim reklam ağının emek verme şeklidir; Google Adsense.

Adsense, kullanım kolaylığı ve reklam veren sayısı yardımıyla oldukça popülerdir. Kolayca kayıt olmuş olursunuz ve başvurunuz onaylandıktan sonrasında ufak bir kod ilave ederek web sitenize reklam koyabilirsiniz.

Adsense odaklı bir internetten para kazama projesi için, belirli bir mevzuda genel informasyon elde eden bir blog açmanız tavsiye edilir.

Mesela, yiyecek tarifleri, magazin yada finans hakkında informasyon yayınladığınız bir web sayfası oluşturabilirsiniz.

Feysbuk’tan para kazanma

Feysbuk, insanların istilasına maruz kalmış olduğu müddetçe daima internetten para kazanma fırsatları sunacaktır. Feysbuk sayfaları insanları bir araya toplamak ve kolay para kazanmak için ideal alanlardır.

Tatminkar sayıda beğeni almış olan sayfalar satış ortaklığı amaçlı kullanılabilir, sponsor gönderi yayımlayabilir yada direkt satılabilir. Bu sizin online para kazanma eylemine bakış açınıza (uyguladığınız stratejiye) bağlıdır.

Popüler bir fan sayfası daima nakit para anlamına gelir. Elinizin altında parasız olmasına karşın böylesine kuvvetli bir reklam fırsatı varken, her şekilde internetten para kazanmak mümkün.

Yığın fotoğraf satarak para kazanma

Kimin için: Uzaktan para kazanmak isteyen ustalaşmış ve amatör fotoğrafçılar.

Kazanç: Kafi sayıda fotoğraf çekerseniz, ayda birkaç yüz dolar kazanabilirsiniz.

Maliyet: Aslına bakarsan bir kameranız olduğu sürece yok.

Eğer fotoğraf tutkunuz var ise ve iyi çekim yapıyorsanız, o süre bir fotoğrafçı olarak uzaktan para kazanma olanakları vardır.

Görüntülerinizi yüklemenize ve her indirildiklerinde para kazanmanıza müsaade eden oldukça sayıda yığın fotoğraf sitesi vardır.

İndirme başına ödeme çoğu zaman küçüktür, bundan dolayı büyük bir yığın fotoğraf galerisi oluşturmanız gerekir. Bu muhtemelen yavaş bir süreç olacaktır, sadece hobiniz aslına bakarsanız fotoğrafsa, o süre mantıklı olabilir.

Yığın fotoğraf sitelerine bir göz atmalı ve ne tür görüntülerin iyi satıldığını görmelisiniz; çoğu zaman daha genel olan ve bir işe yönelik görüntüler en popüler olanlardan bazılarıdır.

Online kurs oluşturun

Kimin için: Öğretilebilir bir beceriye haiz olup, online para kazanmak isteyen hepimiz.

Kazanç: Kursunuzun ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak oldukça fazla potansiyel vardır. Bazı insanoğlu online kurs satarak milyonlar kazanıyor.

Maliyet: Halihazırda haiz olduğunuz donanıma bağlı olarak birkaç yüz dolar.

Bir mevzuyu iyi biliyorsanız, online bir kurs oluşturmayı düşünmelisiniz. Oluşturdukları online kurslardan yılda milyon dolar kazanan insanoğlu var.

Dolayısıyla, başkalarının da öğrenmek isteyeceği herhangi bir beceri yada bilgiye sahipseniz; yiyecek yapmak, SEO, web tasarımı, fotoğrafçılık yada aklınıza gelebilecek neredeyse her şey olabilir.

Teachable, en sevdiğim kurs oluşturma platformudur ve tüm kurslarımı satın almak için kullandığım platformdur.

Udemy başka bir popüler kurs oluşturma platformudur, sadece Teachable kadar oldukça özelliğe haiz değildir. Udemy, teknolojiyle ilgili mevzularda uzmanlaşmıştır. Kazandığınız miktar, kursunuzu kaç kişinin satın aldığına bağlıdır.

Öteki bir seçenek de, daha geniş bir beceri yelpazesi öğretmenize olanak tanıyan Skillshare’dir. Videolarınızı kaç kişinin izlediğine nazaran ödeme alıyorsunuz.

Bir kurs oluşturmanın en büyük pozitif yanları, kusursuz bir eylemsiz gelir akışı (uyurken bile para kazanma) yaratmasıdır. Kursunuz her satıldığın, siz uyuyor olsanız bile internetten para kazanabilirsiniz.

Etsy de el işi ürünler satmak

Etsy, hususi el yapımı eserlerini satmak isteyen hepimiz için en popüler pazar yeridir. Bunu tıpkı N11 şeklinde düşünün, fakat burada yalnız el yapımı yada vintage ürünler satılıyor.

Giyim, takı yada mobilya şeklinde onlarca kategori üstüne el işi ürünler satılan bu platform, dünya genelinde hizmet veriyor.

El işi ve vintage ürünlere ilgi duyanların müdavimi olduğu Etsy, sizi zor bulunan potansiyel müşteriler ile buluşturmak için mükemmel bir yerdir.

Etsy tabanlı bir uzaktan para kazanma eylemine girişmeden ilkin lütfen hizmet şartlarını okumayı dikkatsizlik etmeyin.

Twitch üstünden para kazanmak

Kimin için: İnternetten para kazanmak isteyen istekli oyuncular.

Kazanç: Ne kadar iyi olduğunuza bağlıdır, sadece birkaç bin dolar kazanabilirsiniz.

Maliyet: İyi bir web kameranız olduğu sürece yok.

Eğer benim yaşımdaysanız, muhtemelen bunu şaşırtıcı bulacaksınız, sadece insanoğlu aslına bakarsak yalnız oyun oynayarak para kazanabilirler.

Tek gereksinimleri olan bir oyun, bir Twitch kanalı ve insanları izlemeye yönlendiren bir kişiliktir.

Twitch’i asla duymadıysanız, temelde oyuncular için en büyük canlı gösterim platformudur; burada hepimiz oynadıkları oyunları canlı yayınlamaya başlayabilir ve değişik taktiklerle evden çıkmadan para kazanmaya başlayabilir.

Oyun oynamaktan keyif alıyorsanız, bu hakikaten sevdiğiniz bir şeyi yaparak para kazanmanın o denli kolay bir yoludur ki, kesinlikle denemeye kıymet.

Grafik tasarım ile para kazanma

Grafik tasarım eğitimi almayan bir çok şahıs, bir grafik tasarımcı olarak kariyer fikrine soğuk bakar. Sadece gerçekte, giriş seviyesi bir grafik tasarım işi için daima bir lisans derecesine ihtiyacınız yoktur.

Tüm şirketlerin yetenekli grafik tasarımcılar tarafınca oluşturulan süslü logolara ihtiyacı yoktur. Bazılarının Canva şeklinde web sitelerinde oluşturulan temel grafiklere ihtiyacı vardır.

İnfografik, poster, logo yada banner şeklinde görüntülerin oluşturulması süre alır, bundan dolayı birçok firmanın dışarıdan desteğe ihtiyacı vardır.

Temel dijital becerilere sahipseniz, bu hizmetleri sağlayabilirsiniz. Birkaç gün içinde Canva’da ustalaşabilirsiniz. Hangi kariyere haiz olursanız olun yada hangi uzaktan işi yapmayı planlıyorsanız yapın, grafik tasarım, öğrenmeye kıymet bir beceridir.

Eğer {müşteri} bulmak istiyorsanız, grafik tasarımcılar için hususi bir pazar yeri olan 99designs, uğramanız ihtiyaç duyulan ilk adres. Yada öteki özgür emek verme türlerinde olduğu şeklinde, hizmetlerinizi Fiverr ve Upwork şeklinde popüler özgür emek verme sitelerinde pazarlayabilirsiniz.

Doğal ki, bir grafik tasarımcı olarak çalışmak, oldukça yetenekli sanatçılar için daha çok gelir sağlar. En yetenekli tasarımcılar saatte 100 dolar kazanabilir. Daha kolay projeler için oldukça daha azca kazanırsınız.

Öteki tasarım hizmetleri

Society6, tasarım mevzusunda iyi iş çıkaranlar için internetten para kazanma fırsatı sunuyor.

Mobilya, kıyafet, ev dekoru, duvar sanatı, poster, telefon kılıfı vb. Herhangi bir mevzuda tasarım projeniz var ise bunu Society6 yardımıyla paraya çevirmek mümkün.

Bu platform yalnız benzersiz tasarımlar satan hususi bir pazar yeridir. Platforma kayıt olarak kendinize hususi bir dükkan açıyorsunuz. Sonrasında haiz olduğunuz hususi kabiliyeti kullanarak yaptığınız benzersiz tasarımları buraya ekliyorsunuz.

En güzel tarafı ise, hususi tasarım satın almak isteyen milyonlarca ziyaretçisi var. Şu sebeple platform, tasarım alanında dünya markası olmuş durumda, oldukça fazla trafik alıyor ve işini iyi yapanlar bolca oranda kazanıyor.

İnsanların sevilmiş olduğu tasarımlara sahipseniz bu internetten para kazanmanın kati ve oldukça iyi bir yolu olabilir.

Pinterest üstünden para kazanmak

Pinterest, her ne kadar vatanımızda fazla ilgi görmüyor olsa bile web üstünden para kazanmak için elverişli bir platform. 400 milyondan fazla kullanıcısı var ve şaşırtıcı bir halde bunların %80’lik kısmı hanımefendidir.

Pinterest, tıpkı İnstagram şeklinde görsel paylaşıma dayalı toplumsal ağlardan biri olmasına karşın birazcık daha değişik bir yapısı var.

Toplumsal medyada mantık hep aynı işler. Sizi takip eden bolca sıfırlı bir kitle yoksa, online para kazanmayı hayal bile etmeyin. Pinterest üstünde pano isminde olan kendinize hususi sayfalar açıyorsunuz.

Burada belli bir kesime hitap eden kusursuz görseller paylaşarak takipçi toplamanız gerekiyor.

Hedef aldığınız takipçi sayısına ulaştıktan sonrasında satış ortaklığı yapabilir, sponsor alabilir yada web sitenize ziyaretçi çekerek internetten para kazanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Forum sitesi açarak para kazanma

Takma isim kullanıyor olsalar bile yorumların gerçek insanoğlu tarafınca yapılıyor olması forumları en cazip kılan etkendir.

Herhangi bir ürün satın almak isteyen hepimiz ilk olarak öteki insanların yorumlarını öğrenmek amacıyla forumlara bakıyor. Doğal ki yalnız bununla sınırı olan değil: Forumlar, bununla beraber tecim ve yardım almak için mükemmel ortamlardır.

Forum sitesi açmanın en büyük pozitif yanları ise üyelerin devamlı örneksiz içerik üreterek sizin yerinize çalışmasıdır. Örneksiz içerik, Google’da zirveye çıkmanın altın anahtarıdır.

Bilhassa bunca rakip varken hangi mevzuda forum açmanın daha karlı olacağına karar vermeniz lazım.

Üstelik binlerce, hatta milyonlarca üyesi olan forumları yönetmenin bir bedeli var. Gün içinde oluşturulan binlerce mevzuyu yada mesajı tek başınıza denetim etmeniz mümkün değil.

Eğer popüler bir foruma haiz olmak istiyorsanız, ilk olarak insanların ortak noktalarını araştırın. Böylece onları aynı çatı altında biriktirerek internetten para kazanma şansınız olur.

Toplumsal medyada influencer olun

Kimin için: Toplumsal medyada mükemmel olan insanoğlu.

Kazanç: Sadık bir takipçi kitlesi oluşturduğunuzda tek bir sponsorlu gönderi için 500 $’dan fazla kazanabilirsiniz.

Maliyet: Yok. Büyüdükçe ve para kazanmaya başladıkça daha çok yatırım halletmeye başlayabilirsiniz

Toplumsal medyada influencer olmak kolay değildir, sadece düşündüğünüz kadar zor da değildir. Sorun şu ki, insanoğlu yalnız inanılmaz derecede güzel ya da bir mevzuda yetenekli oldukları için influencer haline gelmiyorlar.

Buna stratejik bir iş şeklinde bakarsanız, influencer olma şansınız katlanarak artacaktır. Evet, birazcık süre alacak fakat kesinlikle yapılabilir.

Toplumsal medyada influencer olmanın oldukça emek gerektirdiği kati. Sadece doğru stratejileri izler, mükemmel içerikler oluşturur ve devamlı olarak yeni içerik yayınlarsanız, internetten para kazanmak için büyük bir şansınız olur.

Online tercüme yaparak para kazanmak

Kimin için: Yabancı dili oldukça iyi olup online para kazanmak isteyenler.

Kazanç: Çoğu zaman 500-1.000 kelime başına ortalama 10-25 Dolar. Sadece bir yabancı dili oldukça iyi biliyorsanız, uzaktan para kazanmanın kolay ve hatta keyifli bir yolu olabilir.

Maliyet: Yok (sermayesiz para kazanma fırsatı).

Bazı insanoğlu online çeviri ile aynı anda hem geçinmeyi hem de dünyayı dolaşmayı başarıyorlar. Kulağa rüya şeklinde geliyor, değil mi? Sadece, bir dili çeviri meydana getirecek kadar iyi bilmek kolay değildir ve iyi bir {müşteri} tabanı oluşturmak oldukça süre alır.

UzmanKirala, SadeceON, Bionluk, Upwork yada Fiverr tercüme yaparak internetten para kazanmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Yapmanız ihtiyaç duyulan her platforma üye olarak duyuru bırakmak.

Freelance hizmet sunarak para kazanma

Freelancing, daima internetten para kazanmanın popüler bir yolu olmuştur ve oldukça sayıda seçeneğe haizdir. Değişik becerilere haiz insanoğlu için özgür görevler sunan çeşitli internet sayfaları vardır.

Çoğu zaman bu platformlarda sunulan işler, tercüme, video düzenleme, logo tasarımı yada PowerPoint sunumu hazırlama şeklinde kolay şeylerdir.

İşlem oldukça basittir:

Potansiyel müşteriler ile iletişime geçmenizi elde eden platformlardan birine kayıt olun,Hizmetinizi yayınlayın ve bir fiyat koyun,İşe alınmayı bekleyin.

Geliriniz tertipli olarak harcadığınız süre ve çabaya bağlı olacaktır. Bazı insanoğlu ayda tam bir maaş, hatta birkaç bin dolar kazanıyor, sadece extra gelire ihtiyacınız var ise çoğu zaman kafi olacaktır.

Şu anda en popüler platformlar ve bundan dolayı size {müşteri} getirebilecek en yüksek kapasiteye haiz olanlar:

SadeceON, UzmanKirala, Bionluk: Bolca {müşteri} hacmine haiz bu üç platform her çeşit freelance işe aracılık ediyor.

Forumlar: R10, Wmaracı, İyinet şeklinde webmaster forumları özgür çalışanlar için çeşit çeşit iş fırsatları sunuyor.

Upwork: Yalnız İngilizce dilinde, sadece ustalaşırsanız haiz olduğu {müşteri} sayısı sebebiyle oldukça büyük bir potansiyele haiz.

Fiverr: İngilizce dilinde ve hizmet talep eden birçok {müşteri} var, sadece fiyatlar birazcık düşük.

E-Kitap yazarak para kazanmak

Kimin için: Yazma mevzusunda tutkulu olup, internetten para kazanmak isteyen hepimiz.

Kazanç: Kalite, niş (bazı e-kitap nişleri öbürlerinden mühim seviyede daha popüler) stratejiniz ve promosyon şeklinde birkaç değişik değişkene bağlıdır. Sadece iyi bir kitabınız var ise ve onu {nasıl} tanıtacağınızı biliyorsanız, ayda 5.000 dolar hatta daha çok kazanabilirsiniz.

Maliyet: Ücretsiz bir şekilde adım atmak mümkün olsa da, en azından bir editöre yatırım halletmeye kıymet.

Yazma becerilerinize ve pazarlama kabiliyetinize güveniyorsanız, bir E-kitap yayıncısı olarak evde para kazanmak size uygun olabilir.

Bazı yerleşik yazarlar bile e-Kitap yayıncılığına geliyor, şundan dolayı bir kitabı direkt okuyuculara satmak, yazarların oldukça daha çok kar elde etmeleri anlamına geliyor.

E-kitap yazmak, süratli para kazanmak için iyi bir seçenek değildir; bir kitap yazmak süre alır ve oldukça sayıda takipçiniz yoksa, bir gecede yüzlerce kopya satmanız pek ihtimaller içinde değildir. Bununla beraber, e-Kitap yayıncılığı mükemmel bir eylemsiz gelir deposu olabilir.

Twitter’dan para kazanma

Tavsiye etmiyor olsam bile sırf bu platformda popüler olanlar vardır diye Twitter bu listeye girmeyi hak ediyor.

Eğer burada etken bir hesabınız var ise, bunu paraya çevirmek en organik hakkınız. Hatta popüler hesaplara iyi para ödemeye hazır insanoğlu bulunduğunu biliyorum.

Satış ortaklığı yaparak, sponsorlar ile emek harcayarak yada topyekün hesabı satarak iyi gelir elde etmeniz kaçınılmaz. Fakat kurgulu bir halde internetten para kazanmak için daha en baştan bu platformu tercih etmek yanlıştır.

Şunu bilhassa vurgulamak isterim; Twitter üstünden para kazanmak için harcanan emek, öteki toplumsal sitelerde daha çok para ediyor.

Eğer elinizin altında aslına bakarsanız popüler bir Twitter hesabı var ise, bunu kullanarak web üstünden para kazanmak son aşama mantıklı, sadece sıfırdan başlamış olacak olanlar için Feysbuk ve İnstagram oldukça daha idealdir.

Uygulama oluşturmak

Kimin için: Yazılımcılar yada kazançlı bir uygulama için mükemmel bir fikri olan kişiler.

Kazanç: Uygulama pazarı oldukça büyük olduğundan, mükemmel bir uygulama fikriniz var ise oldukça para kazanabilirsiniz, sadece potansiyel o denli büyük olduğundan, organik olarak oldukça fazla rekabet var.

Maliyet: Minik bir projeyi ortalama 50.000 dolar yatırımla oluşturabilirsiniz. Öteki bir deyişle, kafi yatırım gücünüz yoksa uygulama fikrinizi gerçeğe dönüştürmek için yatırımcı bulmanız gerekecek.

Açıkçası, bir uygulama geliştirmenin maliyeti oldukça yüksektir, sadece uygulama fikrinizi gerçeğe dönüştürmek ne kadar pahalı olursa olsun, kazanç oldukça şaşırtıcı olabilir.

Online dil öğretmeni

Ana dili yada ikinci dili İngilizce olan biriyseniz, niçin dil becerilerinizi başkalarına aktararak iyi bir halde kullanmayasınız?

Öğretmenlik deneyiminiz yoksa endişelenmeyin; bir çok internet sayfası size ders planları elde edecektir. Haiz olmayı tercih ettiğiniz talebe türüne bağlı olarak seçebileceğiniz birkaç değişik platform vardır.

iTalki tipik olarak yetişkinlere hususi ders vermek içindir, VIPKid bilhassa Çin’deki öğrenciler içindir, Magic Ears ise ufak küçüklere (4–12 yaş) öğretmek içindir.

iTalki, dil öğretmenleri için dünyanın en büyük online pazarıdır. Sisteme kayıtlı 10 bin öğretmen, beş milyondan fazla öğrenciye birebir olarak online dil eğitimi veriyor.

İTalki ile kendi fiyatlarınızı belirlersiniz, evden çalışırsınız, programınıza nazaran ders verir ve bunun karşılığında evden çıkmadan para kazanırsınız.

İTalki ile internetten {nasıl} para kazanılır?

İTalki’ye öğretmen olmak için kayıt olun,Programınızı ve uygunluk durumunuzu yükleyin,Öğrencilerin ders için sizi seçmesini bekleyin,İnternetten para kazanmaya başlayın.

Donanım olarak ihtiyacınız olanlar, bilgisayar, web bağlantısı, kamera, mikrofon ve birazcık edinim. Dersler için durağan(durgun) bir ücret yoktur, her öğretmen kendisi belirler.

Para kazandıran uygulamalar

Lütfen büyük beklentiler içine girmeyin! Para kazandıran uygulamalar sizi asla varlıklı etmez fakat tecrübe etmek isteyenler olabilir diye bir sıralama hazırladım. İlla ki kolay para kazanmak istiyorsanız anket doldurmak daha avantajlı.

Web tasarım hizmetleri sunun

Kimin için: Web tasarım uzmanları.

Kazanç: İnsanlar iyi performans gösteren güzel görünümlü bir internet sayfası için oldukça para ödemeye isteklidir. Aslen, ilgili işe bağlı olarak bazı projeler için 3.000 dolar ve oldukça daha fazlasını bekleyebilirsiniz.

Maliyet: Yaptığınız her internet sayfası için tüm extra maliyetleri müşteriden talep edersiniz.

Web tasarımı yapmayı biliyorsanız, işletmelerin oldukça para ödemeye istekli olacağı, pazarlanabilir bir beceriye sahipsiniz anlamına gelir.

Dolayısıyla, web tasarımı biliyorsanız, hizmetlerinizi tanıtmak ve {müşteri} kazanmaya adım atmak için Upwork şeklinde platformları kullanın.

Niş web sitesi açmak

Kimin için: Niş tutkusu ve hobisi olan insanoğlu.

Kazanç: Seçtiğiniz nişe, ne kadar kazançlı olduğuna ve kaç ziyaretçi aldığınıza bağlı olarak, ayda birkaç yüz dolardan on binlerce dolara kadar.

Maliyet: Başlangıç olarak, domain, hosting ve güzel bir tema için 100 dolar kafi.

Niş internet sayfaları, satış ortaklığı ve reklamdan oldukça para kazanabilir, sadece niş sitenizin başarısını belirleyecek oldukça mühim bazı değişkenler vardır: Nişin kazanç potansiyeli, aldığınız trafik, sitenizin kalitesi ve uyguladığınız para kazanma stratejileri.

Niş bir internet sayfası oluşturmayı düşünüyorsanız, bunun kolay olmadığını ve size iyi para kazandıracak bir aşamaya gelmesinin büyük olasılıkla mühim bir süre alacağı bilmek önemlidir.

Mevcut internet sayfasını satın alın

Mevcut bir internet sayfasını satın almak internetten para kazanmak için iyi bir proje olabilir.

Kullanıcı trafiğini, gelir akışını, alan adını (domain) yada başkalarının göz ardı etmiş olduğu gizli saklı bir nakit fırsatı olabilecek öteki bazı faktörleri ele alarak kazanç elde etmek amacıyla internet sayfaları satın alabilirsiniz. Daha fazlası için r10 şeklinde forumlara göz atın.

AirBnB – evinizi yada odaları kiralayın

Evinizin tamamını yada yalnız bir kısmını AirBnB‘de kiralayın. Bu, bilhassa kısa vadede süratli para kazanmanın kati bir yoludur. Bunu yaparken varlıklı olmayacaksınız, fakat aranan bir dinlence beldesinde yaşıyorsanız kesinlikle şanslısınız.

Eğer evinizde kullanmadığınız boş odalar var ise bu tarz şeyleri kiraya vermek son aşama kazançlı olabilir. AirBnB’deki öteki ilanları araştırın ve kira bedelinin sizinki şeklinde bir yer için ne kadar bulunduğunu öğrenin.

Hemen hemen pozitif yorum almadığınız için ilk müşterinizi bulmakta birazcık zorlanabilirsiniz, fakat misafirlerinize iyi davranır ve onları memnun ederseniz, zaman içinde gelecek pozitif yorumlar {müşteri} bulmanızı kolaylaştırır.

AirBnB üstünden hizmet satın alan her {müşteri} ev sahibine puan veriyor. Böylece hangi ev sahibinin daha iyi koşullar sağlamış olduğu ortaya çıkıyor.

Evet, buradaki fiil direkt internetten para kazanmak ile ilgili değil, fakat sonuçta web tabanlı bir uygulama yardımıyla kazanç söz mevzusu olduğundan dolaylı olarak online para kazanmış oluyorsunuz.

Para kazandıran oyunlar

Kısa sürede çiftlik bank ve benzeri onlarca dolandırıcı proje kapatıldı. Bunların amacı aslına bakarsanız belliydi. Kolay para ardında koşanları av olarak seçtiler ve büyük seviyede amacına ulaşanlar oldu.

Aslen buna yol açan en büyük etken, söz mevzusu kolay para olunca asla mantıklı olmasa bile insanların bunun peşine düşüyor olmasıdır.

Peki, oyun oynayarak para kazanmak yalan mı? Hayır, fakat derhal kolay para kazanma düşsel kurmayın.

2021 Senesinde Para Kazandıran Android Uygulama ve Oyunlar

Dosya paylaşarak para kazanmak

Dosya paylaşmak web ortamında en fazla yaptığımız eylemlerden biridir. Bu tür paylaşımları yapmak için kullandığımız depo görevi gören internet sayfaları, dosya paylaşarak para kazanma fırsatı veriyor.

Depo görevi gören siteler, yüklediğimiz dosyaları indirmek için tarafımıza verilen bağlantılar üstünde reklam yayınlayarak para kazanıyor. Ek olarak daha süratli dosya indirmek isteyenlere ücretli üyelik satıyorlar.

Tüm bu faaliyetler onlara para kazandırıyor ve bunu dosya paylaşan üyeleri ile bölüşerek daha çok paylaşım yapılmasını hedefliyorlar.

Dosya paylaşarak internetten {nasıl} para kazanılır?

İnsanların indirmek isteyeceği türden çeşitli dosyaları (e-kitap, program, dil kursu, eğitim seti şeklinde) dosya paylaşım sitelerine yüklüyorsunuz.

Dosya paylaşım siteleri size bu dosyaları indirmek isteyenler için bir bağlantı (bağlantı) veriyor. Bu bağlantıları forumlar, toplumsal medya, bloglar şeklinde alanlarda paylaşarak indirilme sayısına nazaran bilgisayar başlangıcında para kazanıyorsunuz.

Müziğinizi online satın

Kimin için: Müzisyenler.

Kazanç: Fazlaca para kazanma potansiyeli vardır, sadece o aşamaya geçmek oldukça zor olsa gerek.

Maliyet: Müziğinizi yaratmak ve kaydetmek için ihtiyaç duyulan ekipmana aslına bakarsanız haiz olduğunuzu varsayarak yok.

Burada {nasıl} bir yıldız olabileceğinden ziyade, kariyer yapmak istemeyen fakat müzik yapmayı seven müzisyenler içindir.

Şu sebeple bir sonraki yıldız olmanın ötesinde müziğinizden para kazanmak için başka fırsatlar da var:

Yığın müziğe gereksinim duyan birçok insan var. Mesela YouTube videoları ve pazarlama videoları için bunlara gereksinim duyan işletmeler var; tıpkı yığın fotoğraflar ve yığın videolar şeklinde.Müzisyen hizmetlerinizin (şarkı yazma, yapımcılık vb.) Reklamını yapmak ve hizmetlerinizi satarak para kazanmak için SoundBetter şeklinde sitelere katılın.TV şovları ve web dizileri şeklinde her türlü görsel proje için müziğinizi satmak ve lisanslamak için FyrFly şeklinde sitelere katılın.Fiverr şeklinde özgür meslek sitelerinde müzisyen hizmetlerinizi satın.

İşletmelerin toplumsal medya hesabını yönetin

Kimin için: Toplumsal medyada iyiyseniz, bu sizin için muhteşem bir internetten para kazanma yöntemidir. Bilhassa de sadık takipçiler, beğeniler ve yorumlar şeklinde toplumsal kanıtınız var ise.

Kazanç: Bu deneyiminize bağlıdır, sadece bir {müşteri} bir haftalık emek verme için 50 dolardan fazla ödeyebilir (günde yalnızca bir yada 2 gönderi ile fazla emek verme gerekmez).

Tam zamanlı toplumsal medya yönetimi (bir ay süresince günde 1-2 gönderi olan birkaç toplumsal ağ) isteyen birkaç {müşteri} edinebilirseniz ve her bir müşteriden ayda 300 dolar kazanabilirsiniz.

Maliyet: Yok. Sadece bu kariyer mevzusunda ciddiyseniz, görselleri olabildiğince kolay ve süratli bir halde oluşturmanıza destek olacak bir toplumsal medya planlama aracına ve Canva şeklinde bir grafik tasarım aracına yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

İş dünyası çoğu zaman toplumsal medya yönetimini özgür çalışanlara yaptırır; oldukça büyük bir şirket olmadıkları sürece tam zamanlı birine nadiren gereksinim duyuyorlar, bundan dolayı bunu özgür çalışanlara yaptırmak finansal olarak daha mantıklı.

Ve en iyi yanı, bu birçok insanoğlunun yapabileceği bir şey, bilhassa de toplumsal medya çağlarında doğduysanız ve bunu senelerce kişisel amaçlar için kullandıysanız.

Normal olarak ki yaklaşım işletmeler için farklıdır; onlar için uygun güncellemeleri bulabilmeniz için pazarlama hedeflerinin ne işe yaradığını, firmanın ne yaptığını, ne sattığını ve şirket kültürünün ne işe yaradığını aklınızda bulundurmanız gerekir.

Ve herhangi bir grafik tasarımı yada Photoshop deneyiminiz var ise, bu kesinlikle oldukça büyük bir artı. Onlar için videolar oluşturabilirseniz daha da iyi.

Toplumsal medya yöneticileri ne yapar?

Rakip araştırmasıİlgi çekici içerik oluşturmakHesaplara içerik göndermekPlatformdaki takipçilere yanıt vermekYaratıcı stratejilerle etkileşimi sağlamakPerformansı seyretme ve raporlama

Bağlantı kısaltarak para kazanma

İnternette para kazanmanın öteki birçok yolundan bahsettik, sadece burada bağlantı (url) kısaltarak internetten {nasıl} para kazanılacağı hakkında konuşacağız.

Bağlantı kısaltıcılar ile evde para kazanmak için herhangi bir deneyime ihtiyacınız yoktur.

Bağlantı kısaltıcılar nedir?

Bağlantı kısaltıcılar yeni bir şey değildir. Uzun bir linki kısaltmak için kullanılan Bit.ly hakkında informasyon sahibi olabilirsiniz.

Uzun bir linki kolayca kısa bir bağlantıya dönüştürebilirsiniz. Bağlantı kısaltıcıların enerjisini göz ardı edemezsiniz.

Bunun sebebi, uzun bir url adresiyle bir bağlantıyı tanıtamazsınız. Bundan dolayı, bu url kısaltıcıları, url’leri kısaltmanıza ve online olarak etkili bir halde tanıtmanıza destek sağlar.

Bu kısaltıcıların mühim olmasının sebebi, online para kazanmaya elverişli olmalarıdır.

Bağlantı kısaltarak internetten {nasıl} para kazanılır?

Ilk olarak güvenilir bir bağlantı kısaltıcı siteye kaydolmanız ve peşinden bağlantıları kısaltmanız gerekir.

Birisi sizin kısalttığınız linki tıklarsa ödeme alırsınız. Bu kadar kolay. Kısaltılmış linki tıklayan ziyaretçi sayısına bağlı olarak ödeme alırsınız.

Mesela,1000 yada daha çok ziyaretçi getirirseniz 5 – 6 dolar kazanabilirsiniz.

Niçin bağlantı kısaltma sitelerinin size ödeme yaptığını merak edebilirsiniz, şundan dolayı onların internet sayfasına trafik gönderiyorsunuz.

Bağlantı kısaltarak internetten para kazanmak için devasa yükseklikte trafiğe haiz bir proje oluşturmanız lazım. Eğer bunun için uygun bir toplumsal medya gücünüz var ise iyi netice alabilirsiniz.

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak

Kimin için: Bilgisayar kullanabilen neredeyse hepimiz.

Kazanç: Başlangıç ​​düzeyindeki sanal asistanlar çoğu zaman saatte 10 doların altında kazanırken, daha karmaşık işler yapabilen yüksek deneyime haiz olanlar saatte 40 dolara kadar ödeme alabilirler.

Bununla beraber, piyasada oldukça ucuz sanal asistanlar olduğundan yüksek ücretli işler bulmak zor olsa gerek, sadece  bunlar çoğu zaman yalnızca kolay şeyler yaparlar.

Eğer birazcık daha karmaşık becerileriniz var ise; grafik tasarım, metin yazarlığı yada SEO şeklinde, saatte 15-20 dolar alabilirsiniz.

Maliyet: Yok (sermayesiz para kazanma fırsatı).

Sanal asistanlar, blog yazarları, işletmeler, girişimciler ve bağımsız girişimciler tarafınca oldukça aranıyor, bundan dolayı bunun için oldukça büyük bir pazar var.

İnsanlar, sanal asistanları aşağıdakiler şeklinde çeşitli nedenlerle kullanır:

Veri girişi.Davet merkezi operatörleri yada {müşteri} hizmetleri temsilcileri.Toplumsal medya yönetimi.İçerik yazarı.Defter tutma.Araştırma.İdari görevler.E-ticaret.

Ve başta da bahsettiğim şeklinde, belirli bir alanda ne kadar uzmanlaşırsanız, bundan o denli oldukça para kazanabilirsiniz.

Sanal asistan hizmetlerinizin reklamını yapmak ve müşteriler bulmak için Fiverr ve Upwork şeklinde platformları kullanabilirsiniz.

Amazon mTurk ile para kazanma

Amazon Mekanik Türk, ücretli mikro görevler yaparak internetten para kazanmanızı elde eden bir hizmettir.

Mikro görevleri tamamlamak için insan zekasına gereksinim var. Otomasyon çağlarında olsak bile kesinlikle insan dokunuşuna gereksinim duyan bazı görevler var.

Bu görevler çoğu zaman oldukça basittir ve herhangi bir teknik beceri gerektirmez. Ek olarak, görevleri istediğiniz herhangi bir yerden yapabilir ve dünyanın en büyük e-satıcısından para kazanabilirsiniz.

Mikro işler keyifli olabilir ve yalnız bir bilgisayara ve bir web bağlantısına ihtiyacınız var. Bu görevlere kaydolmak için en iyi yer, Amazon MTurk‘tür.

Basitçe kaydolun, bir hesap oluşturun ve mikro işleri tamamlayarak paranızı alın.

SEO hizmetleri sunun

Kimin için: Arama motoru uzmanları yada uzman olmayı öğrenmek isteyenler.

Kazanç: Yalnızca bir müşteriden ayda 1.000-2.000 dolar kazanmak ihtimaller içindedir. SEO hizmetleri tüm dünyada yüksek talep görmektedir, şundan dolayı işletmelere hedef kitlelerine ulaşmayı sağlar.

Maliyet: Ayda 100 dolar kadar. İhtiyacınız olan en mühim şey, internet sayfalarını denetlemenize, anahtar kelimeleri araştırmanıza, rakip analizi yapmanıza ve backlink kampanyaları başlatmanıza olanak tanıyan kaliteli bir SEO yazılımıdır.

Birkaç paragraf ilkin bahsettiğim şeklinde, SEO hizmetleri son aşama yüksek talep görüyor ve işletmeler (ve bu mevzuda bazı blog yazarları ve online yayınlar) sıralamalarını iyileştirmek ve organik trafiğini çoğaltmak için çoğu zaman birazcık para ödemeye isteklidir.

Ve en iyi yanı, internetimiz olduğu sürece, online olarak gereksinim duyduğumuz şeyleri arayacağız. Değişebilir, mesela, daha çok şahıs muhtemelen sesli aramayı kullanmaya başlayacaktır, sadece ilkeler aynı kalacaktır.

Ve iyi bir SEO, bir işletmenin yada web sitelerinin başarısında büyük bir fark yaratabilir; mesela, toplumsal medya bir çok işletme için oldukça fazla yatırım getirisi sağlamazken, SEO çok önemli faydalar sağlayabilir.

Tek yapmanız ihtiyaç duyulan, Udemy’den ustalaşmış bir SEO kursu satın almak.

SEO hizmetlerinizi satmaya hazır olduğunuzda, hizmetlerinizin reklamını yapmak ve {müşteri} kazanmak için Fiverr şeklinde platformları kullanabilirsiniz.

Online reklamlar oluşturun ve yönetin

Kimin için: Mükemmel bir metin yazmayı bilen hepimiz.

Kazanç: Reklamları etken bir halde yönetmek ve optimize etmek için reklam başına ortalama ayda birkaç 100 dolar kazanabilirsiniz.

Maliyet: yok (sermayesiz para kazanma fırsatı).

Online reklamlar oluşturmak ve yayınlamak (Google, Feysbuk vb.) oldukça kolaydır. Öte taraftan aslına bakarsak online reklamlardan netice almak tamamen değişik bir öykü. Bundan dolayı birçok işletme, bu projelerde kendilerine destek olmak için özgür çalışanlara yöneliyor.

Görevler:

Metin, görsel yada video içeren reklamların oluşturulması.Yeterince iyi performans göstermeyen reklamları optimize etmek ve neticelerini iyileştirmek için bütçeleri ayarlamak dahil olmak suretiyle reklamları onlar için yönetmek.

Ve sorun şu ki, işletmelere kıymet katan mükemmel sonuçlar elde edebilirseniz, o süre online reklam yönetiminden oldukça para kazanabilirsiniz.

Internet sayfaları alın ve satın

Kimin için: Yatırım meraklıları ve riski sevenler.

Kazanç: Fazlaca kazançlı olabilir fakat bununla beraber riskli bir çabadır (bu yüzden bunu daha oldukça risk almaktan çekinmeyen yatırım meraklıları için tavsiye ettim), sadece potansiyel olarak oldukça para kazanabilirsiniz.

Maliyet: Ne kadar yatırım yapmak istediğinize bağlı olarak, birkaç yüz ile binlerce dolar içinde değişmiş olur.

Internet sayfaları varlıktır, bir tür gayrimenkul yada hisse senedi gibidir; oldukça fazla trafik çeken ve para kazanan internet sayfaları için büyük bir pazar var.

Sadece bu, tüm yatırımlarda olduğu şeklinde devasa yükseklikte riskli bir strateji olabilir; birincisi, web sitesinin kıymeti mevzusunda tamamen yanılıyor olabilirsiniz.

Sadece bununla beraber, birçok yüksek riskli fırsatta olduğu şeklinde ödüller de mükemmel olabilir.

Ve bir öteki büyük avantaj, başlamanın oldukça kolay olmasıdır.

Flippa, her insanın internet sayfalarını alıp satabileceği en büyük online pazardır; birkaç yüz dolardan binlerce dolara kadar mal olan oldukça çeşitli seçenekler bulacaksınız.

Domain alın ve satın

Kimin için: Yatırım meraklıları ve risk alan kişiler için muhteşem bir internetten para kazanma seçeneği.

Kazanç: Eskiden olmasıyla birlikte kazançlı değil, sadece bazı alan adları binlerce dolara, hatta on binlerce dolara satılabilir.

Maliyet: Ne kadar yatırım yapmak istediğinize bağlı olarak birkaç dolardan binlerce dolara kadar değişebilir.

Kimi zaman, bir web sitesinin kıymeti alan isminde saklıdır. Anahtar kelime açısından cazip bir alan adı, bir işletme, online gösterim yada blog için büyük bir fark yaratabilir. Bundan dolayı bazı durumlarda, arzu ettikleri alanı elde etmek için oldukça fazla para harcamaya istekli olurlar.

Sadece, bu strateji seneler ilkin olmasıyla birlikte kazançlı değil, şundan dolayı oldukça sayıda iyi domain aslına bakarsanız alınmış fakat gene de oldukça büyük bir iş.

Domain ticareti yaparak internetten {nasıl} para kazanılır?

Yeni bir alan adı satın alın.Yada Sedo’dan mevcut bir alan adı satın alın (bu mevcut en büyük alan adı pazarıdır).Alan adlarınızı Sedo pazarı vesilesiyle, durağan(durgun) bir fiyatla yada açık artırma yöntemiyle satın.

Online platformları kullanarak satış yapmak

Kimin için: Bir ürün yaratıp satmak isteyen, sadece kendi e-ticaret mağazasını oluşturmak istemeyenler.

Kazanç: Söylemesi oldukça zor, ürüne ve hedef pazara oldukça bağlıdır, sadece ilk aydan itibaren birkaç yüz dolar kazanmak mümkün.

Maliyet: Planlamanız ihtiyaç duyulan birkaç maliyet vardır; üretim, nakliye, reklam/pazarlama ve dahil olan tüm değişik değişkenler sebebiyle, başlangıç maliyetlerinin net ve doğru bir tahminini sağlamak oldukça zor olsa gerek.

İnsanların isteyeceği bir ürün yaratabilirseniz ondan para kazanmanız kaçınılmazdır.

Ve her neyse ki, N11, Trendyol, Hepsiburada yada Etsy şeklinde bir ürüne haiz olan her insanın kolayca satmaya başlayabileceği oldukça sayıda internet sayfası var.

Başarıya ulaşmış olmanıza destek olacak bazı ipuçları:

Müşterileriniz kimler, hedef kitleniz nedir? Ürünlerinizi niçin istesinler?Hedef kitleniz web ortamında nerede zaman geçiriyor? İnternetten nereden satın alıyorlar? Hangi toplumsal medya yayınlarını kullanıyorlar? Ne kadar oldukça şey bilirseniz, ürünlerinizi o denli iyi tanıtabilir ve doğru kanallarda pazarlayabilirsiniz.Online reklamlara yatırım yapmayı düşünün. Kitlenizin hangi arama motorunu ve toplumsal medya platformlarını kullandığını öğrendikten sonrasında, satışları çoğaltmak için bu kanallara reklam yatırımı halletmeye kıymet.

Dropshipping yaparak para kazanmak

Kimin için: Bir e-ticaret mağazası açmak isteyen, sadece herhangi bir ürünü üretmenin ve hatta müşterilere göndermenin baş ağrılarıyla uğraşmak istemeyenler.

Kazanç: Kar marjı devasa yükseklikte değildir, şundan dolayı beraber çalışacağınız üretici yada toptancı tüm büyük maliyetleri; üretim, depolama, nakliye vb. karşılayacaktır.

Maliyet: Kar marjı öteki e-ticaret sitelerine nazaran oldukça daha düşük olsa da, başlangıç maliyetleri de öyledir. Herhangi bir ürün satın almanız yada depolamanız gerekmediğinden, hakikaten ihtiyacınız olan tek şey internet sayfası ve mağazanızı oluşturmak ve yönetmek için e-ticaret teması ve eklentisidir.

Dropshipping, bir e-ticaret işine adım atmak için süratli bir başlangıç yolu gibidir; herhangi bir ürün üretmeniz yada hatta satın almanız gerekmez, bu tarz şeyleri depolamanız gerekmez ve hatta birisi satın aldıktan sonrasında göndermeniz bile gerekmez.

Peki, dropshipping nedir?

Ürünlerini satmak için bir üretici yada bir toptancı ile ortak olduğunuz bir tecim biçimidir. Temelde mağazayı işletiyorsunuz ve geri kalanı onlar hallederken, siz, yeni müşteriler edinmek ve ürünleri tanıtmak için çalışıyorsunuz.

Bu, e-ticaret yaparak internetten para kazanmanın oldukça daha kolay bir yoludur ve dahası, ilgili riskler mühim seviyede daha düşüktür.

Sadece, daha ilkin de bahsettiğim şeklinde, bu bununla beraber kendi ürününüzü oluşturup satmanıza kıyasla, karınızın da oldukça daha düşük olacağı anlamına gelir.

Yazılım geliştirin

Kimin için: Yazılım geliştiricileri yada mükemmel bir yazılım fikri olan hepimiz.

Kazanç: Fazlaca ufak başlayıp birkaç yıl içinde milyonlara ulaşan pek oldukça yazılım şirketi örneği var; mükemmel bir fikriniz var ise ve kaliteli bir ürün geliştiriyorsanız potansiyel hakikaten oldukça büyüktür.

Maliyet: Fazlaca sayıda değişken olduğundan bunu söylemek oldukça zor, sadece size bir düşünce vermesi açısından, yazılım geliştirme için tipik maliyetler 50.000 dolar civarındadır.

Yazılım geliştirmek son aşama kazançlı bir sektördür ve doğru yazılım sizi büyük başarıya ulaştırabilir, milyonlarca ve hatta on milyonlarca dolar değerinde işler kurmanıza destek olabilir.

Bir yazılım için mükemmel bir fikriniz var ise, para kazanmanın ve ondan gerçek bir iş kurmanın mükemmel bir yolu olabilir. Bir yazılım uzmanı iseniz, aslına bakarsanız bir avantaja haiz olacaksınız. Değilse, fikrinizi gerçeğe dönüştüren yazılımcılar bulmanız gerekecek (ki bu benim deneyimime nazaran yapılması en zor şey).

WordPress eklentileri ve temaları geliştirin

Kimin için: Web geliştiriciler.

Kazanç: Popüler bir WordPress teması size kolayca yüz binlerce dolar kazandırabilir, sadece ne oluşturabileceğinize ve pazarlama stratejinize bağlıdır.

Maliyet: Büyük seviyede eklenti türüne bağlıdır, sadece maliyetler kolay bir eklenti için birkaç yüz dolardan başlıyor.

Bu büyük bir pazar, şundan dolayı şu anda WordPress ile çalışan 450 milyondan fazla internet sayfası var. İyi eklentilere ve temalara olan talep etkileyicidir, bundan dolayı bir tema yada eklenti için iyi bir fikriniz var ise, potansiyel kesinlikle oradadır. Ek olarak, maliyetler yazılım geliştirmedeki kadar yüksek değildir.

Bununla beraber, bu bununla beraber bu alandaki rekabetin şiddetli olduğu anlamına gelir. Bu yüzden başarıya ulaşmış olmak için mükemmel bir fikre ve mükemmel bir pazarlama stratejisine ihtiyacınız var.

Video düzenleme hizmetleri sunun

Kimin için: Video editörleri.

Kazanç: Temel düzenleme için 2-3 dakikalık kısa bir video için 30 dolar kazanabilirsiniz ve hareketli grafikler, görsel efektler vb. İçin daha fazlasını yapabilirsiniz.

Maliyet: Adobe şeklinde ustalaşmış bir video düzenleme yazılımına ihtiyacınız olacak, kısaca ayda ortalama 30 dolar.

Daha ilkin de bahsettiğim şeklinde, video pazarlamanın popülaritesi büyük seviyede artıyor, bu yüzden iyi, güvenilir bir video editörü olmak oldukça kazançlı olabilir.

Artı, bu hizmetlere gereksinim duyanlar yalnız işletmeler ve pazarlamacılar değil, bununla beraber youtuber’lar, blog yazarları ve videoları online kullanıp yayınlayabilecek hepimiz.

Aslına bakarsan deneyimli bir video düzenleyiciyseniz, yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey video düzenleme hizmetlerinizi Fiverr şeklinde sitelerde sunmaktır; alternatif olarak, Flexjobs’ta yarı zamanlı ve tam zamanlı video düzenleme işlerini de arayabilirsiniz.

Fazlaca fazla deneyiminiz yoksa, sadece bu sektöre girmek için öğrenmek istiyorsanız, ihtiyacınız olan şeyi Udemy’den bir kurs alarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Seslendirme hizmetleri ile para kazanma

Kimin için: Radyo için sesi uygun olan kişiler (ipucu, kendinizi kaydedin ve arkadaşlarınızdan dürüst fikirlerini problem).

Kazanç: Ortalama 100 kelimelik seslendirme kaydı için 30 dolardan fazla kazanabilirsiniz.

Maliyet: Kendi sesinizi kaydedebilmeniz ve muhteşem bir ses kalitesinden güvenilir olabilmeniz için ustalaşmış ekipmana ihtiyacınız olacak; adım atmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerdikleri için podcast kitleri arayın. 100 ila 1.000 dolar içinde herhangi bir maliyeti var.

Her türlü nedenden dolayı dünya genelinde seslendirme hizmetlerine hakikaten büyük bir talep var:

Sesli kitaplar (e-kitaplarda 20 bin kelime yada daha çok kelime olduğundan bu hakikaten kazançlı bir iş olabilir)VideolarOyunlarSunumlarİlanlarReklam projeleri

Bununla beraber, iyi bir sesten daha fazlasına ihtiyacınız var; bununla beraber duyguyu ifade etmek için bazı oyunculuk kabiliyetlerine de ihtiyacınız var.

Gene de adım atmak için gerekenlere haiz olduğunuzu düşünüyorsanız, Fiverr şeklinde bir platform kullanarak kolayca başlayabilirsiniz.

Online danışman olun

Kimin için: İnsanlarla arası mükemmel olan ve bir mevzuyu başkalarına rehberlik etmeye ve onlara danışmaya destek olacak kadar iyi bilenler.

Kazanç: Kanıtlanmış bir sicile haiz iyi bir danışman, birkaç saat süresince kolayca binlerce dolar isteyebilir. Sadece bunlar en iyinin iyisidir; gene de, online danışmanlık işinizi büyütürken ve daha çok insan sizi tanımaya (ve size güvenmeye) başladıkça, birkaç saat süresince birkaç yüz dolarlık bir ücret alabileceksiniz.

Maliyet: İdeal olarak, en azından insanların siz ve hizmetleriniz hakkında daha çok informasyon alabileceği ve size ulaşabileceği bir internet sayfası oluşturmanız gerekir.

İnternetten oldukça para kazanan blog yazarlarının bir çok, çoğu zaman paralarını 3 ana kaynaktan kazanır:

Satış ortaklığı.Dijital ürünler, bilhassa online kurslar.Ve son olarak, danışmanlık hizmetleri.

Bunun sebebi, danışmanlık hizmetlerinin onlara oldukça para kazandırabilmesi ve zamanlarının oldukça azını almasıdır.

Peki danışmanlar tam olarak ne yapıyor?

Kısacası, öteki taraflara stratejik tavsiyeler sunarlar. Mesela, deneyimli bir pazarlamacı, bir işletmenin pazarlama planını hazırlayıp çalıştırmasına ve pozitif bir yatırım getirisi oluşturmasına destek olmak için çalışır. Yada bir müşteriye yada şirkete herhangi bir yasal problemi tanımlamasına ve çözmesine destek olacak bir hukuk danışmanı.

Sadece, iyi bir hizmet sunabilmek için yaptığınız işte oldukça iyi olmanız gerekiyor; ve yalnız bu da değil, bununla beraber insanlarla konuşma ve onlara rehberlik etme mevzusunda da iyi olmanız gerekir.

Online koç olun

Kimin için: İnsanları motive etmede mükemmel olanlar ve çeşitli becerilerine haiz olanlar.

Kazanç: Kazanılması ihtiyaç duyulan oldukça para var fakat kafi sayıda {müşteri} kazanmak birazcık süre alabilir; bununla beraber, online koçluktan ayda birkaç bin dolar ve hatta büyük bir {müşteri} listeniz var ise, 20.000 $’dan fazla kazanabilirsiniz.

Maliyet: 100 Dolar şeklinde bir bütçe ile yapılabilir; bir internet sayfası, toplantılarınızı düzenlemek için bir web semineri aracına ihtiyacınız olacak ve halihazırda ne yaptığınıza bağlı olarak mikrofon ve kulaklık şeklinde başka ekipmanlara ihtiyacınız olabilir.

Ek olarak, yeni bir kariyer seçimi olarak bu mevzuda hakikaten ciddiyseniz, kendinizi koç olarak sertifikalandırmak da iyi bir düşünce olacaktır (bu size pahalıya mal olacak, sadece bununla beraber daha çok güvenilirlik sunacak ve başkalarının hedeflerine ulaşmasına destek olmak için daha iyi hazırlanmış olacaksınız).

Danışmanlar ve koçlar arasındaki fark nedir?

Temel fark, danışmanların tamamen stratejik tavsiyeyle ilgili olması, öteki taraftan koçların başkalarının istedikleri yere ulaşmalarına destek olmaya odaklanmasıdır. İnsanları zorluyorlar ve hedeflerine daha süratli ve verimli bir halde ulaşmalarına destek olmaya çalışıyorlar.

Peki ne tür koçlar var?

Aslen oldukça sayıda seçenek var; işte en popüler koçluk türlerinden bazıları:

İş koçluğuYönetici koçluğuLiderlik koçluğuYaşam koçluğuKariyer koçluğuKişisel koçlukBeceri koçluğuPerformans koçluğuKilo verme ve spor koçluğu

Bu oldukça kazançlı bir iş olabilir, sadece birazcık süre alacak; fakat, yaptığınız işte harikaysanız ve iyi pazarlama stratejilerine oldukça yatırım yapmış olursanız, son aşama başarıya ulaşmış olabilir ve bu işten iyi para kazanabilirsiniz.

Fiverr ile süratli para kazanma

Kimin için: Birisinin para ödeyeceği bir beceriye haiz olan hepimiz. İçerik yazma, internet sayfası tasarımı, satış metin yazarlığı, logo tasarımı, seslendirme, video düzenleme ve aklınıza gelebilecek neredeyse her şey olabilir.

Kazanç: Ne yapabileceğinize ve kaç {müşteri} alabileceğinize bağlıdır.

Maliyet: yok (sermayesiz para kazanma fırsatı).

Fiverr, işletmelerin tüm değişik projeleri için özgür çalışan bulmak için kullandıkları en mühim kaynaklardan biridir. Size bir örnek vermek gerekirse, şu anda en popüler aramalar, seslendirme işleri, logo tasarımı ve yazı yazarlığıdır, sadece işletmelerin gereksinim duyduğu daha birçok proje türü vardır.

En iyi özgür çalışanlar “ustalaşmış” olma potansiyeline haizdir, bunlar en iyinin iyisidir, Fiverr tarafınca doğrulanır ve iş için en iyi özgür çalışanlardan bazıları olduklarını belirtmek için “Pro Onaylı” olarak işaretlenir.

Ve ustalaşmış oldukları için mühim seviyede daha çok ücret alabilirler.

Fiverr’e kaydolduktan sonrasında, kendi özgür hizmetlerinizi {nasıl} tanıtacağınız mevzusunda size daha iyi bir düşünce vermesi için, rakiplerinizin hizmetlerinin reklamını {nasıl} yaptıklarına ve ne kadar ücret aldıklarına bakmak için süre ayırın.

Tiktoktan para kazanmak

TikTok şu anda dünyanın en süratli büyüyen toplumsal medya platformudur. Ve son raporlar, firmanın 2022’de 1,2 milyar etken aylık kullanıcıyı aşacağını gösteriyor. Bu tür süratli gelişme, platformda takipçi oluşturmak için birçok fırsat olduğu anlamına gelir. Ve kendinize bir isim yaptıktan sonrasında, bundan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

TikTok hesabınızdan para kazanmak için yeterince büyük bir takipçi kitlesi oluşturmak bir gecede gerçekleşmeyecek. Uygulamadaki varlığınızı oluşturmak için birazcık süre ve çaba harcamanız gerekecek.

Sizi öteki içerik üreticilerinden ayıran şeyin ne işe yaradığını düşünün.

TikTok, para kazanmak için birkaç iyi yoldan daha fazlasını sunar. İşte en iyi seçeneklerin bir özeti ve etkili bir TikTok işi oluşturmak için bazı ipuçları.

Flexjobs ile uzaktan para kazanma

Flexjobs, hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı olarak internetten para kazanmak için esnek işler ve uzak fırsatlarla dolu bir online iş pazarıdır.

35.000’den fazla online iş seçeneği arasından, ilgi alanlarınıza ve becerilerinize uyan bir şey bulacağınızdan güvenilir olabilirsiniz.

Aslen, bu sayfada listelediğimiz birçok para kazanma fikri, Flexjobs vesilesiyle kolayca bulunabilir.

2022 senesinde İnternetten {Nasıl} Para Kazanılır?

Aralarından seçim yapabileceğiniz oldukça fazla internetten para kazanma fikri olduğundan kafanız karışmış olabilir. Peki, internetten {nasıl} para kazanılır? Şimdi nereden başlayacağını bilmeyenler için 5 adımdan oluşan birkaç tavsiyem olacak.

Tüm fırsatları not alın

Atmanız ihtiyaç duyulan adımlardan ilki karşınıza çıkan tüm internetten para kazanma yollarını not almaktır.

Listeyi hazırladıktan sonrasında tüm fikirleri birbiri ardına eleştirel bir halde incelemeniz ve sonrasında bir seçim yapabilmenizi kolaylaştıracak asgari bir sayıya indirmeniz gerekir.

Kabiliyet denetimi yapın

Beceri setlerinizin çevresinde online para kazanmaya çalışmak daha kolay ve verimlidir, şundan dolayı insanoğlu beceri güçlerinin olduğu alandaki görevleri yerine getirirken oldukça iyi performans gösterirler.

İyi bir beceri denetimi yalnız yetenekli olduğunuz internetten para kazanma yollarını keşfetmenize destek olmayacak, bununla beraber becerilerinizi değerlendirmenize destek olacaktır.

Fizibilite etüdü yapın

Atmanız ihtiyaç duyulan bir sonraki adım, işe adım atmak için neyin hakikaten lüzumlu bulunduğunu öğrenmek için fizibilite etüdü yapmaktır.

Gerçek şu ki, fizibilite etüdü yaparak seçtiğiniz internetten para kazanma yolları hakkında tüm ayrıntıları keşfedeceksiniz.

Soruların enerjisini kullanın

Adım atmak için doğru yöntemi bulmanın başka bir yolu, sormak için fırsatınız var ise bir sürü sual sormaktır. İşin ehli olan girişimcilere iş hakkında bir sürü sual sorduğunuzdan güvenilir olun.

Online kurs alın

Kafanız karıştıysa yada işe adım atmak için hazır değilseniz, belirlediğiniz internetten para kazanma fikirlerini öğrenmek için online kurs alın.

Netice

Hayatta ilerlemenin birçok yolu olsa da, oldukça azı daha çok para kazanmak kadar faydalıdır. Daha çok para kazanmaya başladığınızda, hayatınız üstünde asla mümkün olmadığını düşündüğünüz şekillerde denetim sahibi olacaksınız. Bunun gerçekleşmesi için binlerce kez başarısız olmanız gerekebilir, sadece sonunda en varlıklı insanların aslına bakarsanız bilmiş olduğu sırrın farkına varacaksınız; daha çok para kazanmanın özgürlük biletiniz bulunduğunu.

Daima kolay olmayacak. Başarıya ulaşmış girişimcilerin bir çok bir gecede varlıklı olmaz. Bir çok süre, gerçek servet oluşturmak için en iyi yola karar vermeden ilkin birden fazla para kazanma girişimini denemeniz gerekir.