2022 Bedelli Askerlik Başvurusu {Nasıl} Yapılır?

2020 Bedelli Askerlik Başvurusu {Nasıl} Yapılır? Bedelli askerlik için şartlar nedir? 2020 senesinde bedelli askerlik kaç para oldu? Bedelli Askerlik yapmak isteyen vatandaşlar, 2020 yılı Bedelli askerlik ücretini ve müracaat tarihlerini araştırmaya başladı. 2020 MSB Bedelli askerlikle ilgili araştırmalar sürüyor. MSB Bedelli askerlik 2020 başvuruları ve tutarı ile ilgili tüm bilgileri bu haberimizde sizler için hazırladık…
Ulusal Müdafa Bakanlığı (MSB) tarafınca sunulan Bedelli Askerlik fırsatı ile ilgili araştırmalar yeni yılda da sürüyor. Vatandaşlar, 2020 yılı Bedelli askerlik ne kadar? 2020 Bedelli askerlik {nasıl} yapılır, müracaat nereye {nasıl} yapılır? Bu soruların yanıtını araştırmaya başladı. Bedelli askerlik fırsatı son düzenlemeyle beraber kalıcı hale getirilmişti. Halihazırda askerlik yükümlülüğü altında olanlar bedelli askerlik ücretini ödeyip 21 gün temel askeri eğitimlerini alarak terhis olabiliyor.2020 BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NE KADAR OLDU?2020 yılı bedelli askerlik için ücret araştırması sürüyor. 2019 senesinde Bedelli Askerlik tutarı 33 bin 230 TL olmuştu. 2020 yılı için hemen hemen bedelli askerlik fiyatı netleşmedi ve açıklanmadı sadece 2020 bedelli askerlik tutarının bir miktar zamlanması umut ediliyor.BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?Bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, bu taleplerini E-Devlet üstünden gerçekleştiriyor. E-Devlet’e giriş yaparak Bedelli Askerlik araması yapılmalıdır. Arkasından erteleme işlemi iptal edilerek iptal seçeneği olarak Bedelli Askerlik belirtilmelidir. Arkasından Kaydet butonuna tıklayarak bedelli askerlik başvurusunda bulunabiliyoruz.
Her İsteyen Bedelli Askerlik Yapabilir mi?Gelin hep beraber kanun maddelerini tek tek yorumlayalım. 1. Maddede “bakanlıkça belirlenecek sayıda yükümlü” bedelli askerlik yapabilecektir diyor. Buradan anladığımız kadarıyla müracaat meydana getiren hepimiz bedelli askerlikten faydalanamayacak. Şu şekilde düşünelim. Diyelim ki Bakanlık bu dönem 50 000 şahıs bedelli askerlik yapabilir dedi. Bedelli askerlik yapmak isteyen şahıs sayısının ise 60 000 bulunduğunu düşünelim. Bu durumda bu 60 000 kişiden 50 000 şahıs bedelli askerlik yapmak suretiyle kura ile belirlenecek. Geriye kalan 10 000 şahıs o celp döneminde bedelli askerlik yapamayacak. Bu 10 000 kişiden erteleme hakkı olanlar sonraki celp döneminde gene kuraya girecek. Erteleme hakları olmayanlar ise eğitim durumuna bakılırsa yedek subay, yedek astsubay, erbaş yada er olarak askerlik meydana getirecek. Bedelli haklarını yitirmiş olacaklar.OKU  Emeklinin Beklediği Haberi Cumhurbaşkanı Duyurdu. Ne Vakit Hesaplarda Olacak?Bedelli Hakkımdan Vazgeçersem Ne Olur?Diyelim ki siz bedelli askerlik yapmak istediğinizi söylediniz ve siz kura sonucunda bedelli askerlik meydana getirecek kişilerden biri olarak belirlendiniz. Siz bedelli askerlik hakkınızdan vazgeçerseniz tekrar bedelli askerlik yapma şansınız olmuyor. Şu demek oluyor ki bedelli askerlik çıktıktan sonrasında vazgeçip sonrasında tekrardan “ben bedelli yapacağım” diyemiyorsunuz. Kura sonucunda bedelli çıkınca parayı yatırıp bedelli askerlik yapmanız koşul. Yoksa tekrar bedelli askerlikten faydalanamıyorsunuz.Bedelli Askerlik Süresi Ne Kadar?7179 Sayılı Askeralma Kanununa bakılırsa bedelli askerlik yapacaklar bir aylık temel askerlik eğitimini tamamlamaları halinde askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılırlar. Şu demek oluyor ki bedelli askerlik süresi 1 ay olarak belirlendi. Temel askerlik hizmeti mecburi. Bedelli askerlik yapacaklar 1 ay temel askerlik eğitimini meydana getirecek sonrasında terhis edilecekler.