ParaVeYatırım.Com
2021 Çeyiz Yardımı Devlet Desteği Müjdesi
Yazar: - 30 Mart 2018
11
0

2021 Çeyiz Yardımı Devlet Desteği Müjdesi

Bugün ki makalemizde elimizden geldiğince sizlere 2021 Çeyiz Yardımı Devlet Desteği Müjdesi ile alakalı olarak merak ettiklerinizi sunacağız. Sitemiz genelinde özellikle son dönemde tamamen sizleri bilgilendirmeye yönelik içeriklerimiz ile dikkat çekici adımlar atma yoluna gidiyoruz. Devlet, zaman içerisinde halka destek olması amacı ile birçok farklı bankacılık girişimi yaparak adından söz ettirdi.

Çeyiz hesabı tam da bu noktada evlenmeyi hedefleyenler için en önemli birikim seçeneklerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bizde genel itibari ile sitemiz içerisinde bu anlamda sizleri daha detaylı olarak bilgilendirmek istiyoruz.

Çeyiz Hibesi Alma Şartları

Devlet, bu desteği alabilmeleri için hesabı kullanacaklar için birkaç şart koşmuştur. Bankalar da tabi ki koyulan bu şartlara enine boyuna uymak ve takipçisi olmak zorunda. Çeyiz Desteği Bilgi sahibi olabilmeniz için elimizden geldiğince kapsamlı bilgileri sizlere sunacağız. Başlayacak olursak;

  • Öncelikle çeyiz hesaplarında devlet desteği geçtiğimiz günlerde %20’den %25’e çıkarılmıştır.
  • Çeyiz hesabı 18 yaşını dolduran kişiler tarafından açılabilir, maksimum 27 yaşına kadar işlem devam ettirilir. 27 yaşın üzerindeki kişiler bu imkandan faydalanamaz.
  • Çeyiz hesaplarında devlet desteği alabilmek için 3 sene boyunca her ay düzenli bir şekilde birikim ödemesi yapmış olmanız gerekir.
  • 1 takvim yılı içerisinde 3 ay ve daha fazla ödeme yapmaz iseniz çeyiz hesabı sözleşmeniz banka tarafından fesih edilebilir.
  • Çeyiz hesabına aylık en az 100 TL, en fazla 1000 TL değerinde birikim ödemesi yapabilirsiniz.
  • Süreç sonunda içeride biriken paranın %25’i kadar devlet desteği alırsınız.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ