2022 Çeyiz Yardımı Devlet Desteği Müjdesi

2021 Çeyiz Yardımı Devlet Desteği Müjdesi

Bugün ki makalemizde elimizden geldiğince sizlere 2021 Çeyiz Yardımı Devlet Desteği Müjdesi ile ilgili olarak merak ettiklerinizi sunacağız. Sitemiz genelinde bilhassa son dönemde tamamen sizleri bilgilendirmeye yönelik içeriklerimiz ile dikkat çekici adımlar atma yoluna gidiyoruz. Devlet, süre içinde halka destek olması amacı ile birçok değişik bankacılık girişimi yaparak adından söz ettirdi.

Çeyiz hesabı tam da bu aşamada evlenmeyi hedefleyenler için en mühim birikim seçeneklerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bizde genel itibari ile sitemiz içinde bu anlamda sizleri daha detaylı olarak bilgilendirmek istiyoruz.

Çeyiz Hibesi Alma Şartları

Devlet, bu desteği alabilmeleri için hesabı kullanacaklar için birkaç koşul koşmuştur. Bankalar da organik olarak ki koyulan bu şartlara enine boyuna uymak ve takip edeni olmak zorunda. Çeyiz Desteği Data sahibi olabilmeniz için elimizden geldiğince kapsamlı detayları sizlere sunacağız. Başlamış olacak olursak;

  • Ilk olarak çeyiz hesaplarında devlet desteği geçtiğimiz günlerde %20’den %25’e çıkarılmıştır.
  • Çeyiz hesabı 18 yaşını dolduran kişiler tarafınca açılabilir, maksimum 27 yaşına kadar işlem devam ettirilir. 27 yaşın üstündeki kişiler bu imkandan faydalanamaz.
  • Çeyiz hesaplarında devlet desteği alabilmek için 3 yıl süresince her ay tertipli bir halde birikim ödemesi yapmış olmanız gerekir.
  • 1 takvim yılı içinde 3 ay ve daha fazlaca ödeme yapmaz iseniz çeyiz hesabı sözleşmeniz banka tarafınca fesih edilebilir.
  • Çeyiz hesabına aylık minimum 100 TL, en fazla 1000 TL değerinde birikim ödemesi yapabilirsiniz.
  • Süreç sonunda içeride biriken paranın %25’i kadar devlet desteği esc mersin alırsınız.