2022 En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

2020 En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Yeni bir ev almak ya da şuan oturmakta olduğu evi daha özellikli bir ev ile değişim yapmak isteyen kişiler, 2017 yılı içinde bankalar tarafınca verilen uygun kredi imkanlarından faydalanabilirler. Düşük faizli olarak karşımıza çıkan konut kredilerinde, devlet tarafınca meydana getirilen teşviklerin de tesiri ile bazı bankalarda 240 aya varan vade seçenekleri ile %1 seviyesinin altında faiz oranları kişilere sunulmaktadır. Birbirinden hususi avantajların sunulmaya başladığı 2017 senesinde, hem kamu hem de hususi bankalar tarafınca düşük faizli konut kredisi uygulamasına geçilirken, buna ek olarak birçok şirket tarafınca da kişilerin faizsiz ya da düşük faizli, tıpkı kira öder benzer halde ev sahibi olmalarına olanak tanınmıştır.

Eğer sizin yeni bir konut alırken tercihiniz banka kredisi alarak vade süresi süresince kira öder benzer halde borcunuzu ödemekten yana ise, bu durumda en uygun faiz oranlarının bulunmuş olduğu beş bankayı şu şekilde sıralayabiliriz.

QNB Finansbank Düşük Faizli Konut Kredisi

QNB Finansbank, konut sahibi olmak isteyen kişiler için, konut değerinin yüzde seksenine kadar kredi fırsatı sunmaktadır. Banka tarafınca hazırlanan düşük faizli konut kredisine baktığımız süre, 180 aya kadar uzatılabilen vade süreleri ile seçilen vade süresine bakılırsa değişkenlik gösteren faiz oranları dikkat çekmektedir. Bankanın hazırlamış olduğu kredi paketi için örnek bir hesaplama meydana getirecek olursak, 24 aydan başlayarak 180 aya kadar vade seçenekleri ve durağan(durgun) 100 bin liralık konut kredisi için, şu tablo karşımıza çıkacaktır.

 • 100 bin liralık konut kredisi için 24 aylık vade seçeneği tercih edildiğinde, banka tarafınca %0,90 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu seçenekler ile her ay ödenecek kredi taksiti 4 bin 651 TL olacaktır.
 • 100 bin liralık kredide 60 ay vade seçilise, %0,93 faiz oranı uygulanacak ve her ay ödeyeceğiniz taksit tutarı da 2 bin 182 Türk Lirası olacaktır.
 • 100 bin liraya 120 ay vade seçildiğinde bankanın faiz oranı %0,95 olacak ve ödenmesi gereksinim duyulan taksit bedeli de bin 400 TL olacaktır.
 • Son olarak, 100 bin liralık konut kredisi için 180 aylık vade seçildiğinde faiz oranı %1,20 olacak, taksit bedeli ise bin 358 Türk Lirası olacaktır.

Denizbank Uygun Faiz Oranları Konut Kredisi

Denizbank da, konut sahibi olmak isteyen kişilere uygun fırsatlar sunan bir diğeri banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Bankanın sunmuş olduğu konut kredisinden faydalanacak kişiler, 180 aya kadar vade seçeneklerini de kullanabilecektir. Değişen vade sürelerine bakılırsa ayarlanacak olan faiz oranlarını da şu şekilde sıralayabiliriz.

 • 24 ay vadeli konut kredisi için, %0,91 faiz oranı
 • 60 ay vadeli konut kredisi için, %1,01 faiz oranı
 • 120 ay vadeli konut kredisi için, %1,19 faiz oranı
 • 180 ay vadeli konut kredisi için, %1,19 faiz oranı uygulanmaktadır.

Bu şartlar ile konut kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, istenen belgeleri tamamladıktan sonrasında nüfus cüzdanlarını alarak Denizbank şubelerine gitmeleri, burada da başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Güvence Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

Güvence Bankası, %0,90’dan süregelen faiz oranları ile müşterilerine konut kredisi sunmaktadır. Banka tarafınca hazırlanan konut kredilerine baktığımız süre, 100 bin liralık konut kredisi ve her bir vade seçeneği için ödenecek olan konut kredisi taksitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • 24 ay vade seçildiğinde aylık 4 bin 651 TL
 • 60 aylık vade seçildiğinde aylık 2 bin 194 TL
 • 120 aylık vade seçildiğinde aylık bin 469 TL
 • 180 aylık vade seçildiğinde ise bin 310 TL

Ziraat Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

2017 senesinde Ziraat Bankası’nın güncellemiş olduğu konut kredisine bakılmış olduğu süre, 24, 60 ve 120 ay vadeli olarak konut kredisi çekilebildiğini ve faiz oranlarının da %0,80 ile %0,88 aralığında bulunduğunu görebilmekteyiz. Ziraat Bankası’nın bu fırsatlarından yararlanmak isteyen kişiler banka şubesine giderken aşağıda belirteceğimiz belgeleri yanında götürmesi gerekmektedir.

 • Kredi müracaat formu. (Bu şekil, banka şubesindeki görevli tarafınca sizlere verilecektir.)
 • Kimliğinizin aslı ya da fotokopisi.
 • Çalıştığınız ve sigortanızın yatırılarak tertipli geliriniz bulunduğunu gösteren gelir belgesi.
 • Almak istediğiniz konut için tapu örneği.

Eğer Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu konut kredisi için başvuruda bulunacaksanız, istenen bu belgeleri eksiksiz bir halde banka görevlisine teslim etmeniz gerekmektedir. Banka haber alma bilgileriniz incelendikten ve alacağınız konutta eksper tarafınca yapılacak denetlemelerin peşinden, ne kadarlık bir kredi alabileceğiniz banka tarafınca sizlere bildirilecektir.

TEB Düşük Faizli Konut Kredisi

Bankalardan düşük faizli konut kredisi çekmek isteyen yurttaşlarımızın başvuracağı bir diğeri banka da Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’dir. 120 aya kadar vade seçeneği bulunan konut kredisi için başvurular direkt banka şubeleri üstünden kabul edilmektedir. Eksper raporunda yer edinen  konut kıymeti ve bunun için seçtiğiniz borç ödeme şu demek oluyor ki vade süresine bakılırsa banka değişik faiz oranları uygulamaktadır. 100 bin lira için örnek bir hesaplama yaptığımız süre, 24 aylık vade seçeneğinde aylık 4 bin 651 TL, 60 aylık vade seçeneğinde 2 bin 164 TL ve 120 aylık konut kredisi için aylık bin 427 TL ödeme yapılacaktır.