ParaVeYatırım.Com
2020 En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar
Yazar: - 10 Temmuz 2020
16
0

2020 En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Konut Kredisi 1 2020 En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Yeni bir ev almak ya da şuan oturmakta olduğu evi daha özellikli bir ev ile değiştirmek isteyen kişiler, 2017 yılı içerisinde bankalar tarafından verilen uygun kredi imkanlarından faydalanabilirler. Düşük faizli olarak karşımıza çıkan konut kredilerinde, devlet tarafından yapılan teşviklerin de etkisi ile bazı bankalarda 240 aya varan vade seçenekleri ile %1 seviyesinin altında faiz oranları kişilere sunulmaktadır. Birbirinden özel avantajların sunulmaya başladığı 2017 yılında, hem kamu hem de özel bankalar tarafından düşük faizli konut kredisi uygulamasına geçilirken, buna ek olarak birçok firma tarafından da kişilerin faizsiz ya da düşük faizli, tıpkı kira öder gibi ev sahibi olmalarına olanak tanınmıştır.

Eğer sizin yeni bir konut alırken tercihiniz banka kredisi alarak vade süresi boyunca kira öder gibi borcunuzu ödemekten yana ise, bu durumda en uygun faiz oranlarının bulunduğu beş bankayı şu şekilde sıralayabiliriz.

QNB Finansbank Düşük Faizli Konut Kredisi

QNB Finansbank, konut sahibi olmak isteyen kişiler için, konut değerinin yüzde seksenine kadar kredi fırsatı sunmaktadır. Banka tarafından hazırlanan düşük faizli konut kredisine baktığımız zaman, 180 aya kadar uzatılabilen vade süreleri ile seçilen vade süresine göre değişkenlik gösteren faiz oranları dikkat çekmektedir. Bankanın hazırlamış olduğu kredi paketi için örnek bir hesaplama yapacak olursak, 24 aydan başlayarak 180 aya kadar vade seçenekleri ve sabit 100 bin liralık konut kredisi için, şu tablo karşımıza çıkacaktır.

 • 100 bin liralık konut kredisi için 24 aylık vade seçeneği tercih edildiğinde, banka tarafından %0,90 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu seçenekler ile her ay ödenecek kredi taksiti 4 bin 651 TL olacaktır.
 • 100 bin liralık kredide 60 ay vade seçilise, %0,93 faiz oranı uygulanacak ve her ay ödeyeceğiniz taksit tutarı da 2 bin 182 Türk Lirası olacaktır.
 • 100 bin liraya 120 ay vade seçildiğinde bankanın faiz oranı %0,95 olacak ve ödenmesi gereken taksit bedeli de bin 400 TL olacaktır.
 • Son olarak, 100 bin liralık konut kredisi için 180 aylık vade seçildiğinde faiz oranı %1,20 olacak, taksit bedeli ise bin 358 Türk Lirası olacaktır.

Denizbank Uygun Faiz Oranları Konut Kredisi

Denizbank da, konut sahibi olmak isteyen kişilere uygun fırsatlar sunan bir diğer banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Bankanın sunduğu konut kredisinden faydalanacak kişiler, 180 aya kadar vade seçeneklerini de kullanabilecektir. Değişen vade sürelerine göre ayarlanacak olan faiz oranlarını da şu şekilde sıralayabiliriz.

 • 24 ay vadeli konut kredisi için, %0,91 faiz oranı
 • 60 ay vadeli konut kredisi için, %1,01 faiz oranı
 • 120 ay vadeli konut kredisi için, %1,19 faiz oranı
 • 180 ay vadeli konut kredisi için, %1,19 faiz oranı uygulanmaktadır.

Bu şartlar ile konut kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, istenen belgeleri tamamladıktan sonra nüfus cüzdanlarını alarak Denizbank şubelerine gitmeleri, burada da başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Garanti Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

Garanti Bankası, %0,90’dan başlayan faiz oranları ile müşterilerine konut kredisi sunmaktadır. Banka tarafından hazırlanan konut kredilerine baktığımız zaman, 100 bin liralık konut kredisi ve her bir vade seçeneği için ödenecek olan konut kredisi taksitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • 24 ay vade seçildiğinde aylık 4 bin 651 TL
 • 60 aylık vade seçildiğinde aylık 2 bin 194 TL
 • 120 aylık vade seçildiğinde aylık bin 469 TL
 • 180 aylık vade seçildiğinde ise bin 310 TL

Ziraat Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

2017 yılında Ziraat Bankası’nın güncellemiş olduğu konut kredisine bakıldığı zaman, 24, 60 ve 120 ay vadeli olarak konut kredisi çekilebildiğini ve faiz oranlarının da %0,80 ile %0,88 aralığında olduğunu görebilmekteyiz. Ziraat Bankası’nın bu fırsatlarından faydalanmak isteyen kişiler banka şubesine giderken aşağıda belirteceğimiz belgeleri yanında götürmesi gerekmektedir.

 • Kredi başvuru formu. (Bu form, banka şubesindeki görevli tarafından sizlere verilecektir.)
 • Kimliğinizin aslı ya da fotokopisi.
 • Çalıştığınız ve sigortanızın yatırılarak düzenli geliriniz olduğunu gösteren gelir belgesi.
 • Almak istediğiniz konut için tapu örneği.

Eğer Ziraat Bankası’nın sunduğu konut kredisi için başvuruda bulunacaksanız, istenen bu belgeleri eksiksiz bir şekilde banka görevlisine teslim etmeniz gerekmektedir. Banka istihbarat bilgileriniz incelendikten ve alacağınız konutta eksper tarafından yapılacak denetlemelerin ardından, ne kadarlık bir kredi alabileceğiniz banka tarafından sizlere bildirilecektir.

TEB Düşük Faizli Konut Kredisi

Bankalardan düşük faizli konut kredisi çekmek isteyen vatandaşlarımızın başvuracağı bir diğer banka da Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’dir. 120 aya kadar vade seçeneği bulunan konut kredisi için başvurular doğrudan banka şubeleri üzerinden kabul edilmektedir. Eksper raporunda yer alan konut değeri ve bunun için seçtiğiniz borç ödeme yani vade süresine göre banka farklı faiz oranları uygulamaktadır. 100 bin lira için örnek bir hesaplama yaptığımız zaman, 24 aylık vade seçeneğinde aylık 4 bin 651 TL, 60 aylık vade seçeneğinde 2 bin 164 TL ve 120 aylık konut kredisi için aylık bin 427 TL ödeme yapılacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ